Dzięki nowej metodzie prezes przedsiębiorstwa, który czeka na sumę z nieuregulowanej Faktury, może na powrót zasnąć spokojnie, gdyż tym samym właśnie odzyskał stabilizację finansową.
Opis dotyczy rewelacyjnej idei zwanej z angielskiego: faktoring.

transport i spedycja

Autor: NotrucksNolife
Źródło: http://www.flickr.com
Cała procedura polega na tym, że jakaś firma (nazywana faktorem) przejmuje od nas nieuregulowane faktury (warto sprawdzić ofertę na program do magazynowania r2faktury) naszych dłużników. Daje nam zwykle od razu mniej więcej 90% wartości faktury i tym samym przejmuje na siebie dług. To ona już od tego momentu będzie kontaktowała się z kontrahentem w celu wyegzekwowania pieniędzy, ale już nie dla nas, a dla siebie. Oczywiście my nie otrzymaliśmy całej kwoty, która widniała na fakturze, ale na nasze konto wpłynęła ogromna jej część, co da nam możliwość zachować płynność finansową. Jest to pomocne szczególnie dla małych przedsiębiorstw.
Umowa faktoringu nie nie wydaje się być czymś skomplikowanym. Nie oczekuje się długo na jej zatwierdzenie, gdyż faktor, to nie bank. Jest wiele rodzajów umów faktoringu, ale najważniejszym ich wynikiem jest to, że spółka czekająca na zapłacenie pieniędzy dostaje je w bardzo krótkim czasie. W tym momencie to firma, która odkupiła dług kontaktuje się z dłużnikiem i informuje go o zmianie numeru rachunku, na które ten powinien przelać należności.

Jeśli klient ma kłopoty z oddaniem na raz dużej kwoty, to faktor może mu zaoferować rozłożenie długu na małe raty.

ekscytujący artykuł? Jeżeli tak, kliknij tu – w najnowszym wpisie (https://www.bscav.eu/oferta/oswietlenie/) na pewno odnajdziesz coś absorbującego, zatem ten materiał powinien okazać się dla Ciebie interesujący.

Faktorzy to zazwyczaj firmy z dużym kapitałem, które mogą dłużej poczekać na uregulowanie faktury.