Gdy nadchodzi wolny czas jak przerwa zimowa, wspaniale jest wyjechać z dala od domu i zrelaksować się w magicznym miejscu. A w jaki rejon się udać kiedy nie mamy jeszcze pomysłu na tygodniowy familijny wyjazd? Istnieje kilka propozycji.

Zimowa aktywność

Autor: Venus
Źródło: Venus
Jeśli zdecydujemy się na wyjazd na południe Polski, szczególnie zimą, warto wziąć pod uwagę ferie w Karkonoszach. Zorganizujmy sobie każdy jeden dzień w ten sposób, aby był pełen atrakcji, ponieważ jeśli będziemy mieć idealną pogodę i dobre warunki narciarskie, można wykorzystać ten czas na maksa, a w dni wolne od jazd na nartach czy snowboardzie można korzystać z wielu innych atrakcji. Jeżeli zaś warunki nie będą sprzyjać i zbocza nie będą zbyt naśnieżone, codziennie można robić coś atrakcyjnego. Równocześnie można jakiś dzień spędzić za czeską granicą, bo jest po prostu blisko. Gdy wybierzemy ferie w Karkonoszach, zdecydujmy się na noclegi w Karpaczu lub Szklarskiej Porębie – tanie ferie w karkonoszach.

Te dwa miasta są bardzo ładne i warte zobaczenia. Jeżeli mieszkamy niedaleko terenów górzystych, wybierzmy się dla odmiany na północ Polski. Morze Bałtyckie latem wygląda wspaniale, lecz zimową porą, chociaż zażywanie kąpieli nie jest zalecane (jeżeli nie jest się morsem) i jest bardzo wietrznie, wygląda po prostu pięknie, zwłaszcza, kiedy wydmy są zaśnieżone i brzeg jest oblodzony po siarczystych mrozach.

Jeśli prezentowana kwestia Cię interesuje i chcesz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz tutaj – to nieco odmienny punkt widzenia na taką sprawę.

By zobaczyć to na własne oczy, najlepiej wybierzmy noclegi Kołobrzeg blisko morza. W zimie nie ma tłoku nawet w tak popularnej miejscowości jak Kołobrzeg, ceny też są nieco niższe (zarówno pokoi gościnnych, jak i w restauracjach, barach czy knajpkach).

Jeśli nie mamy przetestowanego czy polecanego przez innych miejsca, możemy poszukać poleceń na stronach www wpisując słowa „noclegi Kołobrzeg blisko morza”. To z pewnością pomoże wyselekcjonować jakieś atrakcyjne adresy. Nie zapomnijmy o tym, aby zabrać odpowiednią ilość termicznej odzieży, ponieważ zimno nad Bałtykiem może być naprawdę przeszywające. Dowiedzmy także, jakie ogrzewanie jest w domku czy pokojach gościnnych, w których będziemy mieszkać.

zima w górach

Autor: Kaloyan Raev
Źródło: http://www.flickr.com
Familijny wypad na ferie, nawet krótki, to świetny pomysł. Wybór miejsca nie jest tak istotny jak to, by razem pobyć przez parę dni w miłej atmosferze z dala od domu.