Kilka lat temu czas narodzenia dziecka sprawiał o wiele poważniejszy niż powinien stres dla nowych rodziców. Powód – stres związany z zachowaniem zatrudnienia.
W dzisiejszych czasach sprawa wygląda odmiennie.

drukowanie książek

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Obicie fotela

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszłe matki są znacznie lepiej zabezpieczone pod kątem prawnym. Urlop (czytaj resztę pod adresem) wychowawczy jak i macierzyński znacznie się poszerzył, a panie są obłożone profesjonalną ochroną, która zapewnia zachowanie dotychczasowej pracy. Obecnie obawy o ujemne skutki w środowisku pracowniczym z powodu urodzenia dziecka jak na przykład utrata aktualnego stanowiska czy zmniejszenie wypłaty za czas nieobecności w pracy są niepotrzebne. Urlop (https://eccotravel.eu/usa/) wychowawczy jest niezbędny dla kobiety żeby „dojść do siebie” oraz przygotować się do poradzenia sobie z odmienną rzeczywistością. Obecnie nie jest koniecznym rezygnować z rozwoju swej kariery zawodowej. Rola matki i kobiety odnoszącej spore sukcesy na różnorodnych polach jest do pogodzenia. Jeśli nie jesteśmy pewni w jakim zakresie urlop wychowawczy nam jest należny należy sprawdzić się do portali rządowych – czyli mówiąc prosto iść do źródła. Kierowanie się informacjami jak i z życia wziętymi doniesieniami na najróżniejszych stronach jest niezmiernie nietrafionym pomysłem. Przedstawiane sytuacje są różne – nie można ich zaszufladkować. W razie dalszych niepewności lepiej zgłosić się po radę do radcy prawnego.

W wielu dużych miastach operują kancelarie, które zapewnią darmową konsultację. Pamiętajmy – obejmują nas o wiele szersze prawa niż się na wydaje skorzystajmy z tego!