Dla tych, którzy planują spędzić wakacje nad Bałtykiem, miastem niezwykle ciekawym może się okazać Kołobrzeg. Powszechnie znany jako potężne uzdrowisko oraz miejsce organizacji znanego festiwalu, może się pochwalić ciekawymi zabytkami. Na jakie z nich trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

SPA w hotelu

Autor: Lizzie Benton
Źródło: http://www.flickr.com
W gronie najcenniejszych zabytków Kołobrzegu znalazł się ratusz, jakiemu korzystnie przyjrzeć się dokładniej. To ciekawy przykład neogotyckiej architektury, który jest jednocześnie ciekawym zabytkiem z I połowy dziewiętnastego wieku. Koniecznie trzeba również odwiedzić tutejszą konkatedrę, uznawaną za jeden z najciekawszych przykładów sztuki sakralnej nad Bałtykiem. To interesujący przykład gotyckiej architektury, którego najbardziej znamiennym elementem stała się wysoka wieża. W kościelnym wnętrzu nie brak wspaniałych zabytków sztuki sakralnej, jednocześnie na szczególne wyróżnienie zasługują ołtarzowe tryptyki.

Istotnym elementem w krajobrazie tego nadmorskiego miasta jest również latarnia morska. Wzniesiona w początkowych latach dwudziestego wieku, po zniszczeniach Drugiej wojny światowej została skrupulatnie odbudowana. Spichlerze, zabytkowe kamienice oraz wyjątkowa Baszta Prochowa to pozostałe skarby miejskiej zabudowy. Kołobrzeg może się także poszczycić ciekawymi placówkami muzealnymi. Tą najbardziej cudowną jest Muzeum Oręża Polskiego, mogące się poszczycić ciekawą wystawą plenerową oraz ciekawymi eksponatami, prezentowanymiw specjalnym pawilonie wystawowym.

Dla miłośników nadmorskich atrakcji, wczasy w Kołobrzegu to idealna opcja na okres letni. Samo miasto może się pochwalić licznymi atrakcjami, a wycieczki po różnych okolicach również mogą sprawić letnikom wiele przyjemności. Zachętą do wypoczynku w Kołobrzegu jest jednocześnie świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna, co sprawia, że każdy bez problemów jest w stanie tu odnaleźć noclegi na właściwym poziomie.

Hotel Kołobrzeg to nie kłopot (choć w sezonie należy się pośpieszyć), i nieważne czy poszukujemy zwykłego pensjonatu, czy może pragniemy coś bardziej luksusowego, jak spa wellness hotel. W jednym, jak i drugim miejscu można zarezerwować pokoje i cieszyć się wakacjami.

Aby jakiekolwiek omówienie było traktowane za warte polecenia, powinno posiadać rzeczową treść. Jeżeli chciałbyś ją uzyskać, kliknij tutaj i zdobądź cenne info (http://www.kormoran-rowy.pl/).

Przemyślmy, na czym nam zależy i jakiej wysokości budżet jesteśmy w stanie przeznaczyć na urlop.