W okresie PRL-u, gdy handel obcymi walutami był nielegalny, ludzie musieli dawać sobie jakoś radę. Przeważnie przy udziale osób, jakie pokątnie kupowały i sprzedawały wszystko, co można tylko było.

wodomierz

Autor: FreeMind
Źródło: FreeMind

Lecz korzystanie z usług takich panów nie w każdym przypadku było bezpieczne, zwłaszcza jeśli w grę wchodziła większa gotówka. W wielu przypadkach można było przy takiej transakcji utracić nie tylko wszystkie pieniądze, lecz również i zdrowie, szczególnie jeżeli handlem zajmowali się przedstawiciele półświatka. Jednak zmiany, które dokonały się w latach 90-tych sprawiły, że także w walutowym handlu bardzo dużo się zmieniło. W miejsce stojących w pewnych miejscach osiłków zaczęły się pojawiać zupełnie legalne kantory Wrocław, zresztą przeważnie prowadzone przez osoby, z którymi i tak wcześniej robiło się interesy.
kantory Wrocław

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Tak popularny internet zaczął również wchodzić z impetem na walutowe rynki. W tradycyjnym kantorze różnice między kursem sprzedaży i kupna mogą nawet wynieść kilka procent. Przy niewielkiej kwocie pieniędzy jest to może niezauważalne, lecz w przypadku większych sum różnice zaczynają być pokaźne. W takim przypadku z pomocą przychodzi wymiana walut Wrocław w jednym z coraz bardziej popularnych kantorów Internetowych.

W nich spready są kilkukrotnie mniejsze, bo niekiedy nie będą przekraczać nawet jednego procenta, dodatkowo nigdzie nie trzeba daleko jeździć, aby wymienić to co potrzeba. klienci przekonują się coraz częściej się do tej wygody, a przede wszystkim do tego, że znacznie lepiej wychodzą na transakcji.