Czy tendencja do rozwiązywania waśni, poprzez pomoc adwokata jest zauważalna tylko przez nielicznych? W ostatnich latach widoczny jest zapotrzebowanie na prawników. Przeważnie jednak zwolennicy rozstrzygania spraw w sądzie, mają już swoje wypróbowane firmy. Jest również jednak grono takich, którzy nie mają pojęcia gdzie się udać po pomoc. Możliwości bywa jednak bez liku.

Pytanie – kogo wybrać, jest czasami zagwostką nie jednego pokrzywdzonego. Dokonać wyboru można spośród adwokatów oraz radców prawnych. W większych miastach, zwykle w centrum są rejony gdzie wiszą zielone szyldy, usytuowane dosłownie jedno przy drugim. Kancelaria – http://kancelaria-cpr.pl/oferta/ – radcy prawnego zalecana jest w sprawach mało istotnych, w jakich roszczenie dotyczy sprawy, gdzie w grę wchodzą małe sumy. (Adwokat we Wrocławiu) Często przedsiębiorstwa próbując zmniejszyć cenę obsługi adwokackiej decydują się na kancelarię radców prawnych. Czy mądrze? Radcy prawni różnią się od adwokatów pomimo wszystko. Adwokaci zobligowani są stosować tzw. etykę zawodową. Patrząc ze strony poszkodowanego zapewnia to względny komfort.

sąd

Źródło: pixabay

Osoba współpracująca z kancelarią (polecamy przeczytaj więcej tutaj) adwokacką ma gwarancję, iż jej przedstawiciel dochowa należytej staranności reprezentując go. W sytuacjach nietypowych na przykład wtedy ,kiedy mecenas nie wywiąże się z sprawy, kancelaria adwokacka jest zobligowana przypisać zadanie komuś innemu – czytaj więcej. Kancelaria radców prawnych wykazuje odmienne stanowisko do takowych sytuacji.Należy także podkreślić kwestię, iż radcy prawni są tylko od kilku miesięcy umocowani do działania w imieniu strony w sądzie.

W związku z tym ich doświadczenia w tej kwestii są słabe. Pojawia się więc pytanie gdzie należy zwrócić? Jeżeli potrzebujemy pomocy prawnej, odwiedziny radcy wydaje się adekwatna. Jednakże w kwestii sporów stricte karnych, gdzie bez wokandy sądowej się nie uda powinno się zdecydować na kancelarię prawną.