Jest wiele argumentów, dla których dobrze jest korzystać z rachunku w banku. A głównym jest ten, że będąc jego posiadaczem chronimy zdobyte fundusze przed osobami, które mają co do nich złe zamiary. Na konto wpływają pensje. Kiedy działamy zawodowo w wielu miejscach, nie musimy jeździć po pensję, ani tracić czas w kolejce na poczcie. Posiadając konto, mamy możliwość również zlecić bankowi polecenie zapłaty. To gwarantuje, iż np., pamiętamy o opłatach telefonu czy telewizji. A wiadomo, że za podobne chwile nieuwagi grozi nam odcięcie ich dostępu.

bank

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musimy też stać w kolejkach – wystarczy zdecydować się na taki bank, który posiada dobrze rozwiniętą sieć bezprowizyjnych bankomatów. Aby wybrać najlepsze konto osobiste możemy przeczytać ich rankingi, jakich w sieci jest spora ilość – wystukując w wyszukiwarce interesujący nas tekst: konto osobiste ranking – .

Banki nie bez powodu premiują najbardziej aktywnych klientów. Liczą nie tylko na to, że skutecznie ich przy sobie zatrzymają, ale również, że uda im się sprzedać dalsze oferty. Wskutek tego, dosyć częstą propozycją jest możliwość zniesienia opłaty za konto lub kartę, pod warunkiem wpływu wynagrodzenia czy dokonywania płatności bezgotówkowych.

Niektóre banki idą jeszcze do przodu i zapewniają zwrot części wydatków, płaconych kartą. Oczywiście, pod pewnymi warunkami, np. jeśli są to zakupy spożywcze w hipermarketach lub inne w sklepach internetowych. Niekiedy można też otrzymać zwrot części funduszy wydanych na stacji benzynowej. Inne banki potrafią zwrócić 1,2,3 procent opłat za gaz czy telefon, które wykonamy z premiowanego konta. Najbardziej aktywni klienci mogą zarobić nawet 400 złotych

bank

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

rocznie. To najwyższy pułap rocznego zwrotu gotówki.

Ponad połowa banków proponuje klientom też aplikacje mobilne, w skrócie możność korzystania z konta na smarfonie i tablecie. Jak możemy się domyślać aplikacje nie dają jeszcze takich możliwości jak tradycyjna bankowość internetowa, jednak dla wielu osób jest to bardzo duże ułatwienie.