Każdy marzy o posiadaniu dobrego auta. Sprawdzony pojazd jest w szczególności ważny dla właścicieli firm, którzy prowadzą własną firmę. Istnieją rozmaite formy zakupu auta, my przedstawiamy jedną z nich.
Leasing – co to takiego?
Leasing to forma dzierżawy. Co to oznacza? Jeżeli decydujemy się na leasing samochód na który się zdecydujemy nie jest naszą własnością.

Jesteśmy tylko jego użytkownikami. Zadacie pytanie: czy to w ogóle ma sens? Zdecydowanie tak. Leasing jest znakomitą ofertą ze względu na eliminację formalności do koniecznego minimum. Kiedy zdecydujesz się na leasing będziesz potrzebował jedynie dowodu osobistego i prawa jazdy. W przypadku dzierżawy droższych aut, firma leasingowa pewnie poprosi Cię o zaświadczenie o dochodach,zajmowanym stanowisku a także wyciąg z banku.Rodzaj wymaganej dokumentacji zależy od auta na jakie się zdecydujesz.
leasing

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
Dla kogo jest przeznaczony leasing?
Panuje powszechne przekonanie, że leasing jest tylko dla przedsiębiorców.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=Olsztyn&district=&country=&published=&sort=published_atr) opisującym pokrewne treści. Są tak samo fascynujące, gdyż odnoszą się do tego samego tematu.

To nieprawidłowe stwierdzenie.

Dlaczego? Ponieważ leasing jest znakomitą propozycją zarówno dla osób, które prowadzą swój biznes, jak i dla osób fizycznych. Jeśli masz wolny zawód i Twoje dochody nie są stałe leasing będzie dla Ciebie zdecydowanie bezpieczniejszą i bardziej dostępną opcją. Dlaczego? Kiedy zdecydujesz się na leasing, Twa zdolność kredytowa nie będzie decydująca kwestią. Firmy leasingowe są znacznie mniej rygorystyczne niż instytucja bankowe. Musisz mieć świadomość, że gdy decydujesz się na kredyt, procedury powiązane z nabyciem przedmiotu są zdecydowanie bardziej skomplikowane. Jednym słowem: leasing jest prosty i zdecydowanie mniej ryzykowny. Dodatkowo mówi się, że leasing jest w stosunku do kredytu bardziej opłacalny ze względu na korzyści podatkowe.
Samochód nowy czy używany?
Wielu przedsiębiorców niejednokrotnie decyduje się na kupno używanych aut.

Jeśli zafascynował Cię ten temat, poznaj dodatkowo inne nasze strony (http://trenerzy.pl/), gdyż prezentują one zbliżony temat, zatem na pewno Cię zainteresują.

Czy decydując się na leasing, też będą mieli taką możliwość? Zdecydowanie tak! Musimy mieć świadomość, iż możemy dzierżawić zarówno auta nowe, jak również używane. Jest jednak jedno zastrzeżenie: jeżeli pragniemy mieć używany samochód i zdecydujemy się na leasing, nasze auto powinno mieć maksymalnie 11 lat. Wysokość leasingu w przypadku aut nowych, jak i używanych, jest taka sama, czyli wynosi 80% całkowitej wartości samochodu.

Czy leasing dotyczy wyłącznie samochodów?
Leasing nie jest związany jedynie z nabyciem auta. Jesteśmy w stanie wydzierżawiać zarówno samochody, jak i różnego rodzaju maszyny oraz urządzenia niezbędne do sprawnego funkcjonowania biznesu.

W zależności od dziedziny gospodarki, w której działamy możemy leasingować sprzęt i oprogramowanie komputerowe, a więc: komputery, notebooki,drukarki, kopiarki a także urządzenia wielofunkcyjne. Jeżeli działamy w gastronomii możemy leasingować rozmaitego rodzaju sprzęt gastronomiczny, jak i meble potrzebne do wystroju lokalu. Leasing jest świetną opcją na tzw. „początek”, kiedy stawiamy swoje pierwsze kroki w biznesie i nie chcemy inwestować w zakup własnego sprzętu.