Polskie góry to idealne miejsce na urlop w towarzystwie rodziny bądź w samotności. Malownicze krajobrazy o każdej porze roku przykuwają uwagę wielu turystów, którzy wracają zadowoleni z wakacji. Wybierając się w Tatry dobrze jest wybrać nocleg stosunkowo blisko gór. Noclegi w Zakopanem nie należą do najtańszych, ale na pewno będzie to najlepsza lokalizacja, aby się zatrzymać.

Tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele z domów turystycznych bądź hoteli oferuje wyjątkowo wysoki standard. Rezerwując nocleg (zobacz apartamenty nad morzem w Pensjonacie Villamare) będziemy również mogli skorzystać z posiłków przygotowanych specjalnie dla wyczerpanych wędrówkami turystów. Z tego miasta będziemy mieli wyjątkowo blisko na sąsiednie szlaki prowadzące wgłąb gór jak również tatrzańskich lasów. Gdy pragniemy wybrać się przykładowo do Morskiego Oka, możemy wyruszyć na wycieczkę autobusem z dworca w centrum miasta. Noclegi w Zakopanem (górski nocleg (sprawdź na http://noclegidlafirm.pl/) dla pasjonatów) to nie tylko wypoczynek po wędrówkach, ale również możliwość poznania tutejszej kultury i regionalnych potraw w restauracjach na słynnych Krupówkach.

Gwiewont

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com

Nocując w Zakopanem możemy również odwiedzić pobliską Gubałówkę a także obserwować cudowne widoki Giewontu z podtatrzańskiego miasta. Jeżeli jesteśmy miłośnikami gór, warto oderwać się od standardowego planu wycieczek po Tatrach. Morskie Oko, Giewont to piękne miejsca, jeśli jednak chcemy lepiej poznać te niesamowite tereny, otwórzmy mapę, zapytajmy przewodnika o radę i wybierzmy mniej uczęszczane szlaki. Ciekawą wycieczką będzie przykładowo zwiedzenie Doliny Pięciu Stawów czy też wędrówka po górskie grani. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowym stroju tudzież trzymaniu się opisanych szlaków. Kiedy jesteśmy stosunkowo sprawni fizycznie takie szlaki będą dla nas najlepsze.

Zobaczymy niesamowite widoki tudzież możemy cieszyć się naturą w bardziej kameralnym gronie turystów. Podróż w góry z pewnością będzie niezapomniana. Wspaniałe krajobrazy ze szczytów gór, stawy i gęste lasy sprawią, że z chęcią wrócimy w Tatry jeszcze raz. Warto wcześniej zaplanować trasę i dobrze się przygotować na wycieczkę. Jeśli jesteśmy niedoświadczeni, najlepiej zdecydować się na wycieczki z przewodnikiem.