Każdy z nas pragnie zarobić ogromne kwoty, przy stosunkowo małym ryzyku. Tylko czy jest to w ogóle możliwe, żeby wejść do gry i bez znajomości reguł panujących na giełdzie, zarobić znaczne kwoty?

Na giełdzie

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, najistotniejszym czynnikiem będą trafione i opłacalne zakupy, w co inwestować aby zarobić? O tym za moment.

Przed zdecydowaniem się na rozpoczęcie naszej relacji z giełdą należy uświadomić sobie, że przed nami otwierają się wielkie możliwości, należy trzeba poprzedzić należytym przygotowaniem. Poza oczywistymi rzeczami, jak np. założenie konta maklerskiego, musimy również zdawać sobie sprawę, że nie opłaca się zaczynać naszej historii z giełdą od ryzykowania utraty wielkich kwot, tzn. takich, na potencjalną stratę, których nie możemy sobie pozwolić.

Które inwestycje są najbardziej opłacalne?

Wydaje się, że po wieloletnich spadkach, w tym aż o 20% w 2015 roku, cukier zaczyna się odbijać. W realiach giełdowych można natknąć się na głosy, żeby grać pod zniszczenie okazałego sektora cukrowego w Brazylii, skąd bierze się 1/3 globalnej produkcji. O ile obserwowane odbicie nie będzie wyłącznie chwilowym trendem, to będziemy mogli spodziewać się punktu zwrotnego dla całego rynku. Regularnie traci także dolar kanadyjski, jest on silnie skorelowany z rynkiem paliw. Także na ten sektor warto zwrócić uwagę, gdyż może nadarzyć się okazja do kilku zyskownych inwestycji.

Główne indeksy warszawskiej giełdy

Autor: Money.pl
Źródło: Money.pl
Na co należy zwrócić naszą uwagę?

Wypada obserwować liczne relacje na mapie geopolitycznej świata, a szczególnie Grecję. Jeśli ta opuści strefę euro, wtedy europejska moneta (skup banknotów) utraci na wartości względem dolara, co z kolei oznaczać będzie jeszcze większe spadki w cenach surowców. Oprócz sytuacji związanej z surowcami, tanieje również największy niemiecki indeks.

Jeśli nie zostanie opracowane porozumienie pomiędzy wierzycielami a rządem w Atenach, wtedy będziemy mogli spodziewać się kolejnych spadków cen w Niemczech. Wracając na rodzimy rynek warto zwrócić uwagę na coraz mocniejszą pozycję Inter Groclin Auto SA. Ich notowania, na przełomie ostatniego tygodnia, wzrosły aż o 15%. Giełda jest bardzo dynamiczna i aby generować zyski niezbędna okazuje się jej regularna analiza.