Jeśli chodzi o biwakowanie na plaży jedne z pierwszych skojarzeń, które ktoś ma prawo mieć naprowadza na myśl mocny wiatr, niemało moskitów, niedźwiedzi i inne wątpliwe radości. Chociaż niektóre z tych wad mogą być prawdą dla znacznej większości scenariuszy leżakowania na plaży, nadal całościowo jest to doświadczenie niezwykle przyjemne.

Jeśli nie pragniesz posiadać tych kiepskich skojarzeń to proponuję już dzisiaj zadbać o śliczny weekendowy układ na plażę, w jakim na czele listy plasuje się mata bambusowa, chyba że ktoś ma trochę inne preferencje i znacznie bardziej przekonuje go mata wikli.
Zobacz koniecznie:
Co jeszcze przyda się na plaży? Z pewnością namiot plażowy.

namiot plażowy

Autor: Frontierofficial
Źródło: http://www.flickr.com

Camping na plaży jest oszałamiającą alternatywą dla tradycyjnych kempingów, bo daje korzyści z bycia na zewnątrz z natury, można wdychać świeże czyste powietrze, słyszeć morze oraz spędzić miło czas z rodziną z dala od zwykłych, powszednich rozrywek. Międzyzdroje, Gdynia,Ustka to tylko kilka miejsc, które są olśniewające jeżeli chodzi o taki wypoczynek na plaży.

namiot na plaży

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Co sprawia, że wyjście na plaże jest tak szczególne? Istnieją miarodajne główne powody, dla których pole namiotowe na plaży to świetny wybór na wakacje dla dużej grupy osób. Pierwszym powodem jest dźwięk płynący z morza. To coś wspaniałego spać oraz budzić się przy dźwiękach fal – od razu człowiek jest w totalnie innym nastroju, jakby troski powiązane z pracą oraz dzienny stres nawet nie istniały. Drugą w największym stopniu ciekawą cechą kempingu na plaża (link tu…) jest brak owadów. Niemniej jednak zdarzają się nieraz dzikie zwierzęta, wobec tego dbając o bezpieczne doświadczenie porządniej jest posiadać przy sobie paliki drewniane.
Sprawdź link:

Nadmorskie powietrze, głównie w nocy, jest porywające. Można rozpalić ognisko na plaży w nocy oraz nasycać się zapachem czystego powietrza obok zatrzaskującego ognia, będziesz od tego uzależniony do zakończenia życia. Co jeszcze trzeba zabrać ze sobą na plażę? Z pewnością koc, śpiwór, kiedy zrobi się odrobinę chłodno. Wypada też wziąć ze sobą jedzenie, materiały, by rozpocząć ognisko, sprzęt do sportów wodnych, odrobinę odzieży oraz okulary przeciwsłoneczna są również potrzebne.