Każda z firm próbuje zmniejszać koszty prowadzenia swojej firmy. To obowiązkowe, żeby poradzić sobie na stale ulegającym zmianie rynku.

Niestety niekiedy nie jest to takie łatwe, więc zamiast zarabiać tylko dodajemy środków do interesu. Ostatnio jednakże zmieniło się dość dużo, a to z tego powodu, iż pojawiło się spora ilość pracowników (warto zobaczyć bhponline ryzyko zawodowe kosmetyczki) zza wschodniej granicy, najczęściej z Ukrainy.
Pracownicy z Ukrainy są dzisiaj bardzo rozchwytywani, zatrudnia się ich w coraz większej liczbie zawodów. W ostatnim czasie pojawiło się ich w naszym kraju naprawdę dużo, więc każdy pracodawca jest w stanie troszkę zaniżyć koszty prowadzenia interesu. Nie ulega bowiem wątpliwości, że tego rodzaju pracownik kosztuje mniej, zgadza się na niższą stawkę, gdyż dla niego praca w Polsce to duży awans, jaki chce wykorzystać.
pracownik

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com
To podobnie jak dla naszych rodaków praca w Anglii, jest trudna i czasami niewdzięczna, lecz może zagwarantować szanse na bardziej udane życie. Każdy wie, jak wygląda sytuacja na Ukrainie i wiadomym jest także, że naszych wschodnich sąsiadów będzie w naszym kraju coraz więcej. Dla dużej liczby właścicieli firm to rewelacyjna wiadomość. Następną szansą dla wielu właścicieli firm jest tzw. leasing pracowników.
umowa

Autor: Gobierno Cholula
Źródło: http://www.flickr.com
Polega to na wykonywaniu przez pracownika pracy u innego pracodawcy przez czas, jaki jest ustalany pomiędzy stronami. To sprawia, że każdy z właścicieli firm może dosyć dużo zaoszczędzić, a pracownik (zobacz umowa o pracę na czas nieokreślony) ponadto zarobić.

Jednocześnie pracownik też jest w stanie się więcej nauczyć, kiedy trafi do firmy, gdzie będą wykonywane trochę inne zadania. To z pewnością ciekawy układ dla obu stron, nie dziwi, iż jest tak często stosowany.