Jeszcze kilka lat temu możliwe było by zamawiać coś z Chin oraz oczekiwać na rzeczywiście sporą marżę. Dziś się to trochę zmieniło, a marża wynosi od pięciu do dziesięciu procent, mimo to dobrze jest podjąć wyzwanie. Gdy będziemy mieć odpowiedni pomysł to na pewno uda nam się na tym zarobić.

produkty z Chin

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdą jest, iż produkcja w Chinach jest droższa z dnia na dzień, to bez wątpienia trend nieodwracalny, niemniej jest na tyle tania, iż możemy sprowadzić produkty z Chin na małą skalę, żeby sprzedać je zyskując na tym. Często właśnie korzystają na tym małe przedsiębiorstwa. Na przykład zamawiają dwa tysiące egzemplarzy jakiegoś produkty następnie sprzedają je przez kilka miesięcy za pomocą internetu, przez co są w stanie sporo zarobić. Do tego, nie każdy kupiony artykuł przyniesie dużą sprzedaż. Jeżeli chcielibyśmy, by powiodło się nam musimy sprawdzić rynek oraz odnaleźć niszę.

Do takiej działalności wystarczający będzie już kapitał w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Należy wiedzieć, że całościowy koszt importu to nie tylko cena produktów, lecz także transport, cła oraz inne wykonywane kontrole. Jak wyglądają koszty, ile wynoszą? Bardzo trudno odpowiedzieć na tak ogólne pytanie, gdyż wszystko jest zależne od sprowadzanego towaru jak również jego ilości. Od takich rzeczy jest zależna kwota za cło, cena transportu, a także inne detale, jak ewentualna rewizja towarów na granicy. Polscy właściciele firm bardzo często mają problem z wybraniem rzetelnego dostawcy, a na stronach B2B możemy spotkać dużą ilość oszustów. Ich weryfikacja jest trudna. Dobrze jest jednak kształcić się w tym zakresie, gdyż w sieci możemy znaleźć porady w jaki sposób sobie z tym poradzić, oraz też w jaki sposób działać na własną rękę. Jednak jest to trudne, a jeśli w grę wchodzą większe pieniądze, to lepiej zlecić profesjonalną kontrolę takiego ewentualnego kontrahenta.

Taka firma przeanalizuje, czy chińska firma, która oferuje swoje usługi, rzeczywiście istnieje, czy posiada właściwe pozwolenia, oraz czy ma możliwość zrealizowania zamówień pod kątem ilości oraz jakości. Dzięki temu nie ma potrzeby niepokoić się, iż jakaś rzecz pójdzie nie tak, iż zamówiony towar nigdy do nas nie trafi.

Masz ochotę wiedzieć więcej z owego ciekawego zagadnienia? Zatem świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij to sale szkoleniowe poznań i przejdź do kolejnej strony.

Szkoda na takie próby naszych pieniędzy i czasu, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnych firm.