Coraz więcej przedsiębiorstw w kraju przeprowadza w swoich placówkach badanie mystery shopper. Aby do tego doszło zatrudnia się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.

Z pewnością zgadujecie na czym polega takie badanie. Otóż kontroluje się poziom obsługi klienta na terenie wybranego sklepu. Oczywiście zorganizowanie usługi wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak przedsiębiorcy prawie zawsze chwalą sobie rezultaty. Duże firmy zamawiają tego typu badania raz na kilka miesięcy, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich sprzedawców, a także trzymać na dobrym poziomie jakość swoich usług. Jak się to odbywa? (Polecamy praca malarz (Szkolenie malarz piaskarz) konstrukcji stalowych) Po pierwsze na spotkaniu z przedsiębiorcą sprawdza się jakie metody sprzedaży są stosowane w przedsiębiorstwie, a także założenia dotyczące wyglądu sklepu, tj.rozkładu asortymentu , a także profilu typowego klienta. Dalej konstruuje się szczegółowy formularz,
posiadający odpowiednią ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj są to pytania zamknięte, żeby badacz mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także ważne. W nich bowiem badacz może dodać swoje spostrzeżenia, które stanowią wyjątkowo pomocny materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz musimy rekrutować osoby, które wykonają część badania w terenie.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy artykuł, szybko zobacz dodatkowo ten link! To świetna oferta (https://www.programylojalnosciowe.pl/klienci/) i tu odnajdziesz szczegółowe informacje.

Wybrany pracownik powinien być z natury baczny, mieć nieco umiejętności aktorskich.Ponad to szuka się osób, którzy sumiennie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem trudne sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego placówki, a formularz wypełnił.
Firma badawcza, która angażuje audytorów, musi ich wcześniej odpowiednio wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie. (Ogłoszenie oferty pracy chorzów)
Zwieńczeniem części kontrolnej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Nierzadko firmy dowiadują się, że ich procedura sprzedaży jest nienowoczesna, a ich pracownicy nie wykonują sumiennie swojej pracy, zaniżając w ten sposób sprzedaż.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć modna praca, zwłaszcza dla osób studiujących, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, takimi ogłoszeniami, powinny mieć świadomość, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca tarnów nie wystarczy. Nierzadko w dużych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ofert. Trzeba wówczas znaleźć adresy działających w naszym regionie firm badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich e-mail.