Nigdy nie jest tak dobrze, aby mogło być perfekcyjnie, szczególnie można w ten sposób mówić o funduszach. Nigdy nie posiadamy ich w nadmiernych ilościach, a tego typu sytuacja niestety rodzi problemy w wielu innych sferach życia. Gdyż skoro brakuje oszczędności to dość trudno zapewnić sobie dodatkowe potrzeby, które są często niezbędne w wielu okresach życia. O takich potrzebach można mówić zawsze, nieistotne czy na myśli mamy te przyziemne potrzeby w obrębie codziennych potrzeb czy może mowa o czymś jeszcze, o podarunki, rzeczy do domu lub sprawunki na święta. W każdej z takich sytuacji musimy myśleć o pieniądzach.

święta

Autor: Dafi
Źródło: Dafi
Można się zarzekać i uważać, że nas taki problem nie dotyczy, iż nie posiadamy z pieniędzmi żadnych trwalszych związków, po prostu są one niezbędne, więc staramy się je ciągle mieć na wszelki wypadek. Niby logiczne, lecz tak jest. To myślenie jednak nie zmienia tej zależności, że czasem o niczym dodatkowym nie myślimy tylko o gotowce.
Niestety, występują one wtedy, jak coś niezwykle istotnego, nieodłącznego, szalenie realnego, coś co trzeba mieć, aby spełnić swoje podstawowe, a może i bardziej wymyślne potrzeby. Zaczynając od jedzenia, kończąc na dobrach materialnych, które nie są przecież niezbędne do życia, ale chcemy te rzeczy posiadać. Do takich dóbr trzeba zaliczyć sporą liczbę przeróżnych gadżetów, nowoczesnych zdobyczy techniki. Dzisiaj coraz więcej ludzi otaczają właśnie tego rodzaju produkty i nie jest to nadzwyczajna ekstrawagancja, ponieważ takie oferty są coraz bardziej korzystne oraz dostępne dla dużej liczy osób. Rodzi się natomiast zapytanie: w jakim celu? Czy faktycznie nie możemy żyć bez najnowszego gadżetu? Czy jest nam on

święta

Autor: TK Maxx
Źródło: TK Maxx

niezbędny do życia? Tego rodzaju pytania powinni sobie zadać szczególnie osoby, które nabywają wszystko, co modne, co ”trzeba” mieć, jakby była to najważniejsza sprawa.

Podczas gdy, czasem mamy bardziej istotne rzeczy na głowie, takie jak na przykład święta, a gotówki jak zawsze brakuje. Co w takim wypadku zrobić? Można wziąć pożyczkę na święta, to może być doskonałym wyjściem z sytuacji, można też pożyczyć pieniądze od znajomych lub rodziny, ale nie wiadomo, czy mamy taką możliwość – . Zawsze więc dobrze jest mieć możliwość jakiegoś alternatywnego rozwiązania. W tym wypadku może to być pożyczka.