Praca w biurze nie może się odbywać normalnie bez właściwego sprzętu, a jest nim szereg artykułów, które określamy mianem przyborów biurowych. Z tego względu niezbędne są nie jedynie długopisy czy kartki, ale także wiele innych rzeczy. Jednym z nich jest niedoceniony, ale jednocześnie pomocny w każdym biurze – segregator.

więcej

Autor: Dominic Zaidan
Źródło: http://www.flickr.com
Segregator to obowiązkowy przybór w każdym biurze, zapewnia on konkretny porządek w dokumentach. Każdy wie czym jest segregator, ale jak go określamy? To sztywna okładka, wykonana z grubego kartonu, czasem też tworzywa sztucznego. Istnieje w niej możliwość wpięcia przekładek, koszulek i innych przedziurkowanych dokumentów. W segregatorach przechowuje się wiele bardzo różnych dokumentów. Rodzaje segregatorów to najczęściej ich różne wymiary.

Powszechnie wykorzystywane są segregatory formatu A4. Znakomita większość dokumentów posiada istotnie taki format, więc w takich segregatorach jest możliwość, żeby zmieścić ich naprawdę dużą ilość.

Kliknij ten odnośnik oraz zobacz więcej malowanie hal szczegółowych danych odnoszących się do prezentowanego tutaj artykułu. Na pewno jest on niezwykle ekscytujący.

Niemniej, są też inne wymiary, na przykład w formacie A3, A5, zdarzają się i nawet A6.

Na co zwracać uwagę przy zakupie segregatora (czytaj w tym temacie na Najważniejsza jest grubość grzbietu, jest ona zależna od rodzaju i rozmiaru wykorzystanego mechanizmu, który służy do wpinania kartek. Na przykład, segregatory wyposażone w rozchylany ręcznie mechanizm ringowy odznaczają się grubością od kilkunastu do dziewięćdziesięciu mm. Co do różnych mechanizmów wpinania kartek, to można wymienić, takie jak: dźwigowe z dociskaczem, ringowe oraz dociskowe.

segregatory

Autor: fotofeliz
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli mówimy o dźwigowych z dociskaczem to na myśli mamy takie, co pasują do rozstawu otworów w normalnych wymiarach, przy pomocy dźwigni są rozchylane i zamykane, zaś wpięte kartki a także dokumenty przytrzymuje dociskacz założony na ringi.

Czy ten tekst uważasz za ważny? Jeżeli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej – będące tu zagadnienia udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

Ringowe są zazwyczaj rozchylane palcami, a kształt mają w stylu O lub D. Mechanizmy mogą być wyposażone w dwa lub cztery ringi. Dociskowe są przystosowane do tak zwanych segregatorów konferencyjnych, to znaczy, iż kartki w nich umieszczane nie muszą być przedziurkowane.

W każdym biurze powinny być segregatory, gdyż niezwykle ułatwiają one pracę. Można je przyrównać do folderów w komputerze, gdzie jesteśmy w stanie uporządkować każdy z plików. Jeśli więc pragniemy posiadać porządek w biurze, to bez tego typu pomocy, jak segregator nie da rady. Miejmy to na uwadze, zwłaszcza wtedy, gdy będziemy planować zakupy do biura. Zapomnienie o tym może nam znacznie utrudnić pracę.