Ranking lokat powstał po to by pomóc wybrać klientowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego oczekiwań. Nie nie ma bowiem jednej uniwersalnej lokaty, podobnie jak nie ma najlepszego komputera, samochodu czy mieszkania które zadowoliło by wszystkich. Klienci Wybierają różnorakie produkty finansowe, ponieważ każdy z nas jest inny, ma odmienną sytuację finansową oraz unikatowe cele związane z oszczędzaniem.

finanse

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Większość Polaków oszczędza w perspektywie krótkoterminowej, na przykład. na zakup mebli do mieszkania, na wakacje, wynajem długoterminowy volvo lub na drobne przyjemności – w takim przypadku wybór lokaty krótkoterminowej to logiczne rozwiązanie. Z drugiej jednak strony, wśród osób, które oszczędzają nie brakuje tych, którzy odkładają pieniądze z myślą o emeryturze lub o przyszłości swoich dzieci – takie osoby częściej skłaniają się do długoterminowego oszczędzania.

Wrzesień kojarzy się z początkiem roku szkolnego. To właśnie w tym miesiącu podopieczni rozpoczynają naukę j.polskiego, matematyki czy biologii. Warto do tych szkolnych przedmiotów dodać jeszcze naukę oszczędzania. Na rynku finansowym wrzesień to kolejny miesiąc, w którym oprocentowanie depozytów bankowych nie powala na kolana. Lokaty jak i konta oszczędnościowe nie dają tyle zarobić jak w tamtym roku czy 2 lata temu. Niektóre osoby zdecydowały się wycofać środki z banków oraz przenieść je inwestując w fundusze lub nabywając obligacje Skarbu Państwa. Jednak, jak pokazują dane opublikowane przez Narodowy Bank Polski, większość Polaków lokuje swoje oszczędności na krótkoterminowych lokatach oraz rachunkach oszczędnościowych.

finanse
Zarówno lokaty krótkoterminowe, jak i konta oszczędnościowe mają ogromną zaletę, która jest niezwykle ważna w dzisiejszej sytuacji rynkowej. Chodzi oczywiście o brak konieczności zamrażania swoich środków finansowych na długi okres. Banki w przypadku tych produktów finansowych, umożliwiają zwykle wypłatę pieniędzy bez utraty zgromadzonych odsetek. Umożliwia to przenoszenie środków na nowe, coraz rentowniejsze produkty oferowane przez polskie banki. Rankingi ofert opracowywane są na podstawie ofert produktów oszczędnościowych dostępnych w chwili obecnej na polskim rynku.Kluczową cechą ofert, która decyduje o kolejności w zestawieniu jest oczywiście wartość oprocentowania, która w głównej mierze wpływa na potencjalny zysk.

Ranking lokat prezentuje najbardziej opłacalne lokaty terminowe dostępne na rynku. Lokaty zestawione są z minimalną kwotą, którą trzeba zainwestować oraz czasem trwania.ten link program pit 2021 program pit 2021Jedynym kryterium decyzyjnym do ustalenia pozycji jest oprocentowanie lokaty – Ranking lokat tworzony jest zazwyczaj na podstawie treści publikowanych przez banki na swoich stronach www. Oprocentowanie przedstawione jest w ujęciu rocznym, przed podatkiem Belki.