Każda branża potrzebuje wysoko wykształconych pracowników. Jednak tylko wiedza to zbyt mało. Z tego powodu pracodawcy wysyłają swoich pracowników na wszelakie szkolenia.

firma - panorama

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
firma - fotogram

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
malowidło - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie praktycznie wszystkie firmy postawiły na rozwój swoich pracowników – wiedzą one, iż opłaca się nawet doszkolić jednego człowieka, aniżeli ciągle szukać idealnie pasującej osoby na konkretne stanowisko. Kursy jak na przykład kursy podyplomowe, certyfikaty, doszkalanie z konkretnej branży już od wielu lat cieszą się popularnością. Całkowita innowacja to obecnie szkolenia miękkie (szkolenia typu miękkiego). Posiadają one charakter warsztatów oraz cechuje je jednostkowe podejście do każdego kursanta. Doskonale sprawdzą się one w wypadku osób pracujących w wielkich korporacjach, gdzie działa się pod presją czasu.

Szkolenia miękkie nie mają na celu nauczenia uczestników czegoś nowego, przekazywania im konkretnej wiedzy, która jest im użyteczna na zajmowanym stanowisku. Mają one pomagać w budowaniu doskonałego środowiska pracy a także wspierać w takich zagadnieniach, jak radzenie sobie ze stresem (w jaki sposób radzić sobie ze stresem). Proponowane przez liczne firmy szkolenia miękkie pogłębiają kompetencje jak na przykład: umiejętność współpracy, wspomniana odporność na stres, innowacyjność, rozwijanie myślenia syntetycznego, sprawna organizacja pracy, umiejętności związane z przedsiębiorczością oraz umiejętności charakterystyczne dla liderów. Posyłanie swoich podwładnych na tego rodzaju szkolenia z pewnością zaprocentuje we współpracy oraz da odczuwalne rezultaty pieniężne. Inwestowanie w kadry to praktyczne podejście do prowadzonej przez siebie działalności.

Posiadając dużą firmę opłaca się zastanowić nad wysłaniem kilku pracowników na specjalistyczne szkolenia dla trenerów (szkolenia dla coachów). Po ich ukończeniu będą oni mogli prowadzić liczne kursy pośród zatrudnionych również podczas czasu pracy, nie będzie więc konieczności posyłania ich na tego typu szkolenia, wszystko będzie można przeprowadzić w obrębie firmy. Szkolenia dla trenerów dedykowane są osobom o konkretnych cechach charakterologicznych, takich jak umiejętności przywódcze, poczucie własnej wartości a także umiejętność przeforsowania swojego zdania. Opłaca się mieć tych trenerów w swoim przedsiębiorstwie, to praktyczne rozwiązanie, które dać może tylko pozytywy.

_