Gdyby ktoś Ciebie zapytał, z czego częściej korzystasz: z gotówki czy karty płatniczej, co byś odpowiedział? W ostatnich latach bowiem sposoby płatności ulegają zamianie, tak więc coraz więcej osób wykorzystuje nowoczesne metody, ażeby za coś zapłacić. Dawniej jedyną metodą była gotówka, ten czas już jednak przeminął. Obecnie, czy to w czasie zwykłych zakupów czy zakupów w internecie mamy sposobność płacenia gotówką, lecz również kartą. To bardzo komfortowe, ale i wypróbowane.

karty

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba nosić ze sobą pokaźnego pliku banknotów, całe szczęście, iż minęły te czasy. Nie dość, że było to niezbyt komfortowe, to dodatkowo bardzo ryzykowne. Przecież w razie rozboju traciliśmy wszystko, co posiadaliśmy przy sobie. Właściwie mogliśmy liczyć naschwytanie napastników, ale sporo takich spraw kończy się niestety niepowodzeniem. Bez problemu też można było zgubić portfel, a wtedy mogliśmy liczyć na dobre serce znalazcy.

Być może ktoś nam zwrócił naszą zgubę, z czego się niezwykle cieszyliśmy, lecz ile razy mieliśmy odwrotną sytuację, iż nie dość, że ktoś nie oddał pieniędzy, to jeszcze nawet nie zwrócił nam dokumentów. W dzisiejszych czasach też z łatwością możemy zgubić portfel, czym narazimy się na kłopoty, jednakowoż jeśli posiadamy płatniczą kartę, to możemy mieć pewność, że nasze finanse są bezpieczne. Aby jednak tak się właśnie stało

karta

Źródło: http://pixabay.com/

musimy zaraz po zorientowaniu się, że zgubiliśmy portfel z kartą zgłosić to do naszego banku. Zastrzeżenie karty w tym momencie to gwarancja, iż nikt nie będzie bezkarnie wykorzystywał naszych pieniędzy.

Ponadto, wykorzystujemy wiele różnorodnych kart zbliżeniowych, jak przykładowo karty rfid – kliknij link. Rfid to skrót od wyrażenia radio frequency identification i jest to system opierający się o fale radiowe różnorodnej częstotliwości. Aby odczytać zapis danych niezbędne są specjalistyczne układy elektroniczne. Są one najczęściej wbudowane właśnie w karty plastikowe. Takie karty zbliżeniowe wykorzystać można w systemach kontroli dostępu czy rejestracji okresu pracy. Istnieje też sporo pozostałych zastosowań różnorodnych kart zbliżeniowych. Łączy je przede wszystkim to, że są w stanie ułatwić nam życie, i to na paru poziomach. Ułatwiają funkcjonowanie firmom, jak i zwykłym obywatelom.

Źródło artykułu: