Kiedy na każdym kroku ostrzegają nas przed recesją, wysokim spadkiem zatrudnienia, brakiem szans dla młodych z wykształceniem humanistycznym, w dalszym ciągu duże powodzenie wśród wyspecjalizowanych fachów takich jak nauczyciel, lekarz czy notariusz.
Pokazuje to, że aby robić coś potrzebnego, nie zawsze trzeba być po politechnice. Wystarczy wpisać w wyszukać np. notariusz, aby okazało się jak bardzo ten rodzaj pracy jest atrakcyjny .

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Dziś przepisy prawa towarzyszą nam na co dzień, stąd też zawody prawnicze niezmiennie cieszą się niesłabnącym uznaniem. Ale nie wystarczy ukończyć tylko uniwersytetu aby móc założyć np. kancelarie notarialne w Warszawie. Osoby, które chcą praktykować taką profesję czeka ciężka droga.

Posiadanie tytułu magistra to dopiero wstęp, po którym powinno się zaliczyć test na aplikację notarialną, a po jej ukończeniu egzamin zawodowy i odbyć obowiązkową asesurę. Dochody, regulowane przez rozporządzenie ministra, w powszechnym odbiorze rekompensują ten żmudny trud długotrwałego kształcenia się.
Nie jest lekko łatwo określić, ile konkretnie tacy wymienieni wyżej notariusze Warszawa mogą miesięcznie uzyskać.

Statystyki podają rozbieżne kwoty, od 4000 do prawie 10 000zł. Wszystko zależy od wykonanej czynności prawnej i jej wartości.

Porady prawne

Źródło: prawo.legeo.pl

Konieczność wynajęcia notariusza pojawia się np. gdy musimy zawrzeć umowę kupna lub sprzedaży nieruchomości, stworzyć umowę początkową, testament lub pełnomocnictwo, wykonać wersję wstępną deklaracji PCC lub wypis z dokumentacji. Z tym i szeregiem innych procedur, które wykonuje notariusz, mamy do czynienia często, dlatego też osoby praktykujące ten zawód nie mogą narzekać na brak pracy.
Dobra kancelaria (przeczytaj więcej o kancelaria częstochowa kancelaria-adwokat.biz/) umie świadczyć usługi zarówno dla klienta indywidualnego jak i dla firmy. Niewątpliwie jest to fach elitarny, cieszący się znacznym szacunkiem społecznym. Jego waga wciąż rośnie. Pochlebna opinia idąca za twórcą tak wąskiej domeny potrafi być lepsza niż zwyczajowa promocja. Opłaca się natrudzić, bo może ktoś kiedyś szukając notariusza wpisze w Google kancelaria adwokacka Warszawa centrum w warszawie na i znajdzie akurat Ciebie?