Dziś menadżerowie , posiadacze firm tych niewielkich i tych całkiem sporych borykają się z niedostateczną liczbą pracowników. Niestety niż demograficzny i wyjazd naszych rodaków do państw zachodnich zrobiły swoje .
Zdarza się, że na znalezienie pracownika tracimy tygodnie lub nawet miesiące.

instytucja

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
Ale wcale nie musi tak być. Kołem ratunkowym w takim przypadku ma możliwość okazać się outsourcing pracowniczy, a dokładniej powiedziawszy pracownicy z Ukrainy rozwiążą ten problem. Korzystanie z usług wynajętych pracowników jest bardzo komfortową opcją dla firm mających produkcję sezonową, gdyż pracownicy (http://www.workservice.pl/poradniki/szczesliwa-siodemka-czyli-jak-rozwinac-w-pracy-skrzydla-porady-dyrektora-hr/) mogą pozostawać zatrudnieni jedynie w celu wykonania określonych prac. To też korzystne rozwiązanie dla zakładów produkujących cały rok. Różne zasady współpracy z firmą oferującą outsourcing pracowniczy negocjujemy indywidualnie, niebywale często zdarza się, iż w umowie zaznaczamy możliwość zatrudnienia pracownika. Jednakże z reguły pracownik (zobacz kiedy należy się odprawa) zatrudniony w agencji jest w tej agencji, prace wykonuje dla nas, lecz to ona własnie ponosi wydatki związane z zatrudnieniem . W sytuacji, gdy w grę wchodzą pracownicy z Ukrainy wówczas agencja zajmuje się oczywiście różnymi pozwoleniami , formalnościami i formą przyjęcia do pracy. Korzyści więc odnosi każda ze stron.
To właśnie pracownicy z Ukrainy okazują się niezwykle doceniani przez polskich pracodawców.

Bywa tak z tego powodu, że niekorzystna sytuacja za wschodnią granicą powoduje, że ludzie ochoczo przybywają do nas, gdyż nasze pensje bywają o bardzo dużo wyższe od tych na Ukrainie.