Dobry głos w reklamie to wyjątkowo ważna kwestia. Dużo osób doskonale poznaje głosy słynnych lektorów, chociaż sami nie są pewni skąd. Właściwie dobrany lektor sprawi, że przekaz zawarty w spocie zyska na wiarygodności.

bank głosów

Autor: swimboy1
Jeżeli mamy ochotę stworzyć reklamę dla własnej firmy i pragniemy nawiązać współpracę z doświadczonym lektorem, to najlepszym rozwiązaniem będzie bank głosów. Z reguły odnajdziemy w nim mnóstwo najróżniejszych próbek głosów, wśród których będziemy mogli wybierać. Nie ważne więc czy potrzebny nam lektor do reklamy telewizyjnej, do filmów szkoleniowych czy do infolinii, w porządnym banku głosów na pewno znajdziemy głos dla siebie. Zanim zaczniemy współpracę z lektorem, mamy możliwość przesłuchać wiele próbek rozmaitych głosów, żeby dobrać ten najlepszy dla nas.
Sad pełen owoców

Autor: Ctd 2005
Przeważnie bank głosów nie zajmuje się tylko kolekcjonowaniem próbek głosów, lecz także całym udźwiękowieniem. Jeśli nie chcemy robić tego samemu, to możemy zostawić proces tworzenia spotu reklamowego specjalistom. Świetnym sposobem, aby znaleźć kompetentną firmę, która się tym para, będzie zajrzenie do Netu, uruchomienie wyszukiwarki oraz wpisanie odpowiedniego słowa kluczowego. Na pewno uzyskamy mnóstwo użytecznych rezultatów. Jeśli więc potrzebny nam jest doświadczony lektor do reklamy, to z łatwością go znajdziemy.

Warto pamiętać, iż banki głosów czasem posiadają w ofercie także głosy lektorów z najróżniejszych państw, więc jeżeli pragniemy nagrać reklamę w obcym języku, to bez problemu to zrobimy – tutaj.