Często słyszy się o ludziach, którzy inwestują swoje pieniądze na giełdzie i traktują to zajęcie jako dodatkowy sposób na zarobek. Z tego powodu zaczynamy się zastanawiać czy też nie spróbować. Natomiast wtedy przeszkodą staje się często brak pieniędzy. Czy rzeczywiście musimy mieć duże środki finansowe by rozpocząć taką przygodę z giełdą? Jest natomiast tak, że jakieś ogromne środki finansowe to nie jest konieczność. Nowy inwestor nie musi posiadać nadzwyczajnej gotówki aby zacząć. Takie wdrażanie warto zacząć od małych kwot, a nie narażać zaraz naszych oszczędności życia.

giełda

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
W ten sposób nie będzie nas na początku ogarniał strach przed jakimś większym zakupem akcji, czy będą to akcje LPP albo też jakieś inne, będzie można podjąć ryzyko bez dużych obaw – . Lepiej także nie traktować gry na giełdzie jako jednego ze stałych dochodów. Zanim będziemy zawodowcami minie trochę czasu, a nawet wtedy pomimo możliwości zyskania na horyzoncie widnieje też widmo strat, z jakimi również trzeba się liczyć. Sporo osób więc zadaje sobie pytanie jak dużo trzeba mieć gotówki na start, gdyż informacje w internecie są zbieżne. Generalnie są dwa podejścia.

Pierwsze mówi o tym, że najlepiej wejść z niewielką kwotą i poznać w praktyce jak funkcjonuje taki mechanizm. Później, gdy już nazbieramy większy kapitał nasze umiejętności pozwolą nam na poczuć się pewniej. Inne podejście radzi inwestować więcej, po to ażeby stopa zwrotu była również sensowna. Natomiast niestety nie każdy posiada zgromadzony duży kapitał od razu na początku. Prawdą jest też, że gdy inwestujemy małe kwoty trzeba zwrócić uwagę na to jakie są prowizje dla maklerów.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to żeby uzyskać podobne dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (https://dobiznesu.pl/drukarki/drukarki-etykiet-c-4.html), one z pewnością również przykują Twoją uwagę.

Chodzi generalnie o to by inwestować w akcje taką kwotę, od jakiej prowizje w procentach są identyczne lub też wyższe od prowizji minimalnych. W ten sposób unikniemy start już na wstępie.

Musimy mieć taką świadomość, iż faktycznie z niewielkim wkładem brak jest możliwości aby zyskać naprawdę dużo. Inwestując niewielkie kwoty bowiem nawet przy dużym wzroście na akcjach, nie zarobimy jakiejś zawrotnej gotówki. Natomiast dobrze jest na początek potraktować ten mały wkład jako taką naukę, po to by potem móc już z większą wiedzą inwestować większe pieniądze i mieć tym sposobem większy zysk.