Na wakacje najlepiej wybrać się samolotem. Jest to zdecydowanie najszybszy, najwygodniejszy, niezwykle bezpieczny i najtańszy środek transportu. Naturalnie, są przeciwnicy latania, tacy których nigdy nie przekona się żadnym sposobem do tej formy podróżowania.

Autor: Hyougushi

Mówią oni, że latanie jest niebezpieczne a samoloty awaryjne. Niestety w wielu mediach mówi się najgłośniej o wypadkach samolotów, a nikt nie trąbi na prawo i lewo o tym jak wiele jest wypadków aut.

Jeżeli chcesz obejrzeć coś niezwykle ciekawego, spójrz na stronę (btzielonadolina.pl/skalne-miasto) tej spółki, znajdziesz u nich sporo bardzo tanich ofert.

Jeżeli porównamy statystyki widać jasno, że to podróże samochodem są o wiele bardziej ryzykowne.

Naturalnie są także o wiele droższe. Aktualne koszty paliwa nie pozwalają na dojechanie na wakacje za mniej niż około siedemset złotych, nawet jeżeli udajemy się zaledwie nad polskie morze. Tanie bilety lotnicze można kupić już za sto – dwieście złotych, szczególnie gdy planujemy wylecieć do któregoś z europejskich miast. Oczywiście, im dalej lecimy, tym drożej, ale są zakątki na świecie, do których samochodem nie da się dojechać w ogóle.

Latanie samolotem jest też o wiele bardziej komfortowe, szczególnie z tego powodu, że trwa dużo krócej. Do najpopularniejszych turystycznych miejscowości w Turcji czy Egipcie lot trwa około dwie godziny. Samochodem można tam dojechać w dwa, trzy dni. Różnica jest wielka.

Oczywiście, każdy wybiera się na wakacje(polecamy butikowy hotel) w taki sposób w jaki lubi i w jaki jest mu wygodnie. Jeżeli dany człowiek preferuje objazdówkę dookoła kontynentu, to samochód jest idealnym wyjściem. Jeśli jednak mamy ustalony punkt docelowy absolutnie warto rozważyć opcję dotarcia tam drogą powietrzną.