W latach PRL-u Ciechocinek pozostawał tak niezwykle popularną miejscowością uzdrowiskową, że co chwila można było usłyszeć nazwę wspomnianego miasta. Nie zapominajmy, że to właśnie tutaj przez moment rozgrywa się akcja serialu „Daleko od szosy”.

basen w hotelu SPA

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie Ciechocinek stracił nieco na tej niegdysiejszej popularności, a przyczyną takiego a nie innego stanu rzeczy może być fakt, że pozostałe ośrodki wczasowe posiadają o dużo bardziej atrakcyjną ofertę i jak nie kuszą urlopowiczów cudownie ośnieżonymi stokami, to zwabiają ich imponującym widokiem na zalane słońcem nadmorskie wydmy.

zabiegi SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com

Niegdyś jedną z atrakcji Ciechocinka musiał być miejscowy deptak, którym tam i z powrotem spacerowali kuracjusze – tak przynajmniej jesteśmy w stanie wnioskować z słów piosenki śpiewanej przez Bogdana Czyżewskiego. Obecnie czasy się znacznie zmieniły, chociaż w dalszym ciągu wykorzystywane są terapeutyczne właściwości tamtejszych źródeł. A z myślą o tych najbardziej wymagających podróżnych powstały ośrodki spa.

Listę oczekiwań współczesnych wczasowiczów, czy raczej kuracjuszy, należałoby rozpocząć od przewertowania dostępnych w tym mieście pokoi do wynajęcia. Wystarczy wpisać w Google hasło Ciechocinek noclegi, aby przekonać się, że ciechocińska baza noclegowa jest dość mocno rozwinięta – . Palma pierwszeństwa może w tym przypadku przypaść ośrodkom spa. Kwaterunek w tego rodzaju budynkach bez dwóch zdań można zaliczyć do prawdziwych luksusów. W takich miejscach możemy liczyć na to, że nasz pokój będzie wygodnie urządzony, a jego standard będzie dorównywał standardowi mieszkań, jaki proponują urlopowiczom właściciele drogich pensjonatów. A i łazienki, błyszczące czystością i elegancko obmyślane, będą kusić do brania częstych pryszniców.

Niewątpliwym atutem Ciechocinka pozostaje z pewnością jego położenie – to tylko ok. 200 km od stolicy. Do przybycia można więc nakłonić licznych mieszkańców największego miasta w naszym państwie. Szczególnie kobiety w wieku balzakowskim będą pragnęły zlikwidować pierwsze kurze łapki na twarzy.

Jeżeli użyją frazy Ciechocinek noclegi, to spośród wyświetlonych odnośników znajdą najlepsze dla siebie miejsce pobytu. W końcu poprawę stanu organizmu można doskonale łączyć z poprawą stanu ducha. Wystarczy tylko udać się na spacer po mieście i przy okazji odwiedzić najładniejsze i najbardziej okazałe zabytki Ciechocinka.