Dla turystów, którzy odwiedzają Kraków, Rynek Główny jest miejscem niezwykle ważnym. To przy nim stoją te budowle, które koniecznie musimy zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście.

To właśnie przy Rynku Głównym czekają na nas Sukiennice a także znany Kościół Mariacki. To tu jesteśmy w stanie podziwiać słynny pomnik Adama Mickiewicza czy delektować się wspaniałym widokiem Wieży Ratuszowej – jedynej pamiątce po dawnej siedzibie miejskich władz.

Kraków - rynek
Uwagę mogą przyciągnąć również kościoły św. Wojciecha oraz św. Barbary, jakim też należy poświęcić nieco więcej zainteresowania. To mniej znane, lecz bardzo ciekawe zabytki, z których Kraków może być dumny. Ich zwiedzenie to najlepsza propozycja dla tych, którzy chcą urozmaicić program swej wycieczki po mieście oraz ujrzeć jego najciekawsze budowle – w tym i te na pewno mniej znane wśród turystów bardzo chętnie przyjeżdżających do Krakowa.

Przy Rynku Głównym czekają także na nas liczne kamienice z różnych okresów historycznych oraz służące niegdyś najbogatszym mieszczanom pałace. Popularny Pałac Pod Baranami lub Pałac Pod Krzysztofory to dwa najciekawsze przykłady, na jakie koniecznie musimy zwrócić uwagę w okresie wycieczki po Starym Mieście. Starówka może się też pochwalić cudownymi kamieniczkami. Wiele z nich zachęca swymi zabytkowymi wnętrzami tych turystów, dla jakich noclegi w miejscach urządzanych w obiektach sprzed wielu wieków są wielką atrakcją. Blisko Rynku Głównego na brak miejsc takiego rodzaju narzekać nie można. To dzięki nim zaplanowanie wycieczki po dawnej stolicy Polski staje się znacznie łatwiejszym zadaniem.

Centrum handlowe

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Dla ciekawych dzisiejszych rozrywek Kraków też zapewnia wiele atrakcji. Zwłaszcza centrum handlowe Kraków zapewnia raj dla wielbiących zakupy. Kraków bowiem to miasto historyczne, zabytkowe, ale także coraz bardziej nowoczesne (Kraków – centrum handlowe). Choć czuć w nim klimat przeszłości, to jednocześnie nowoczesność wkracza tu powolutku, a widzimy to chociażby po takim miejscach, jak różne centra handlowe. Stąd więc przebywając w Krakowie korzystnie poza zwiedzaniem zabytków, odwiedzić współczesne świątynie konsumpcjonizmu, co oznacza wielkie sklepy. Na pewno w wielu miastach wyglądają podobnie, ale jednak każde miasto ma pewne wyjątkowe sklepy, dość często zaaranżowane w starych przestrzeniach.