Mówi się, że trudno o fach, który można pozyskać prędzej niż fach agenta ubezpieczeniowego. Wystarczy decyzja, króciutki instruktaż, egzamin urzędowy i już mamy licencję. Jednakże samo zdobycie uprawnień to najmniejszy problem. Później jest znacznie trudniej. Wielu z nas tej profesji nie obdarowuje specjalnym szacunkiem. Nierzadko stawiamy znak równości między agentem i akwizytorem. I choć jedno z drugim nie ma nic wspólnego, to specyfika pracy sprawia, iż oba zajęcia wydają się podobne.

pracownik w biurze

Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com

Starczy odwiedzić fora internetowe albo podpytać swego agenta ubezpieczeniowego, by odkryć, że wiele osób późno wybrało tą ścieżkę kariery. Skusiła ich możliwość dużych płac jak też duża doza swobody . W końcu agent sam jest sobie sterem, okrętem jak też żeglarzem. On postanawia ile oraz kiedy pracuje. Jednak od czasu poświęconego na szukanie klientów oraz determinacji – zależą przyszłe dochody. Życie jednak błyskawicznie weryfikuje pierwotny entuzjazm. Większość wypala się niezwykle szybko, ostaje mała grupa. Ci, którym udaje się przeżyć najtrudniejszy czas, z zasady zostają w zawodzie na długo jak też faktycznie znakomicie zarabiają.
Jakie cechy musi posiadać urodzony agent? Po pierwsze musi umieć nawiązywać kontakt z ludźmi. Jasno wyrażać własne myśli. Potrzeba

szkolenie pracowników

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

sporo przebojowości i odwagi. Ważna jest również psychiczna odporność.

W tej pracy wyraz „nie” słyszy się ogromnie często. Ktoś kto nie potrafi podnieść się po 20 telefonach, jakie kończyły się natychmiastowym „nie, dziękuję”, szybko załamie się, będzie się stresował i nie odnajdzie w sobie motywacji by wykręcić numer po raz setny. Agent musi być świetnym psychologiem. Musimy umieć słuchać ludzi, próbować ich odgadnąć, indywidualnie podejść do każdego z nich. Brzmi niczym frazes, ale taka jest prawda. Nie możemy klepać wyuczonych formułek. Odbiorcę to nuży, on nie pragnie poznać całej oferty firmy. Potrzebuje ażeby agent został jego doradcą. Odgadnął jakie ma potrzeby, wyczekiwania oraz zaproponował mu optymalną usługę (pełen raport). Rzecz jasna agent powinien świetnie znać produkty, jakie posiada do zaoferowania i potrafić dobrać ten najlepszy dla odbiorcy.
Jeżeli dostrzegasz w sobie wyżej wyszczególnione cechy nie czekaj i wpisz w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.