Oferta turystyczna na wakacje i krótki urlop jest w naszym kraju dość bogata. Wypocząć można w czasie górskich wędrówek, wynająć żaglówkę na mazurach i Kaszubach, albo odwiedzić jeden z wielu kurortów nad morzem. Wiele osób na pewno zdecyduje się również na zwiedzenie jednego z dużych miast, takich jak przykładowo Warszawa, Kraków albo Poznań, również w nich na wczasowiczów czeka sporo rozrywek.

Warszawa

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza nasza stolica kusi różnorodnością form spędzania wolnego czasu. Na przyjezdnych czeka duża ilość zabytków, których oglądnięcie powinno być celem każdej wycieczki w tym mieście. Obowiązkowym ich punktem powinno być śródmieście, gdzie do chyba najbardziej znanych miejsc zalicza się kolumna Zygmunta. Warto także obejrzeć stare ogrody i parki, bardzo stylowo utrzymane i zaprojektowane, w tym znane każdemu ogrody Ujazdowski i Łazienkowski.

Oprócz tego na odwiedzających w stolicy czekają liczne zabytki oraz muzea, a oprócz tego duża ilość obiektów sportowych, parków linowych, lodowisk, basenów i aquaparków. Niezbędnym punktem każdej wycieczki musi być odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, w którym dla starych i młodych wielbicieli nauki czeka świetnie zaprojektowana ekspozycja pokazująca szereg doświadczeń z chemii, fizyki i innych naukowych dziedzin.

morze

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
Jeżeli ktoś będzie chciał wypocząć na plaży, przy szumie morskich fal, to koniecznie musi na wakacje udać się nad Bałtyk. Co prawda w przypadku Morza Bałtyckiego aura nad nim może być kapryśna, nawet podczas wakacji, lecz dla wielu będzie to świetne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Szerokie, piaszczyste plaże, przepiękne sosnowe lasy otaczające nadmorskie wydmy tworzą niepowtarzalną mieszankę.

Z tego też powodu razem z nastaniem wakacji kurorty nad morzem zaczynają tętnić życiem, a plaże wypełniają się tłumami turystów we wszystkie słoneczne dni. Jedną z bardziej polecanych kurortów na wakacyjny urlop rodzinny jest Ustronie Morskie, nieduże miasteczko leżące w środkowej części nadbrzeża. Normalnie zamieszkuje ją około dwóch tysięcy mieszkańców, lecz podczas wakacji ilość ta powiększa się kilkanaście razy.

Zaabsorbowała Cię omawiana problematyka? Poznaj więc oprócz tego ten wciągający artykuł (http://restauracja-laura.pl/) – to też bardzo użyteczne źródło informacji.

Ustronie Morskie kusi urlopowiczów szerokimi, piaszczystymi plażami, sporą ilością turystycznych atrakcji i leczniczym, morskim powietrzem.