Bałtyk jest jednym z najpopularniejszych regionów na wakacyjny wypoczynek, zresztą zobaczyć to doskonale można po zatłoczonych promenadach, deptakach i plażach. Niestety dla wielu osób sezon trwa tam tylko przez dwa wakacyjne miesiące, natomiast w pozostałym okresie czasu nie dzieje się praktycznie nic.

bałtyk, morze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W dużym stopniu bierze się to z tego, że turyści chcą od wypoczynku nad morzem przede wszystkim słońca i kąpieli, a niestety w naszym klimacie poza latem jest z tym trudno. I przez to właśnie w okresie między lipcem a sierpniem, jak tylko świeci słońce, większość kwater jest pozajmowana, a ceny szybują w górę jak szalone. W takim okresie nie ma co marzyć, że jakiś hotel kołobrzeg dysponował będzie wolnymi pokojami, jeżeli ktoś zdecydowałby się spontanicznie na jakiś krótki wypoczynek (https://www.eccotravel.eu/kambodza/).

Rezerwacje w wielu miejscach należy robić kilka miesięcy wcześniej, niektóre osoby wręcz wyjeżdżając z danego miejsca już rezerwują sobie nocleg na następny rok. I taka sytuacja trwa przez dwa miesiące, a później całkowicie się zmienia.Właściciele nadmorskich obiektów starają się, żeby przyciągnąć turystów poza sezonem. Po pierwsze można będzie wtedy liczyć na dużo niższe ceny w porównaniu z tym, co jest w wakacje, a dodatkowo na dużo ciszy i spokoju. Wbrew pozorom nad Morzem Bałtyckim jest co robić, nawet jak nie można się kąpać.

molo w kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Region ten słynie z przepięknej przyrody, czystej atmosfery i ogromnej ilości pieszych i rowerowych ścieżek. Można również popróbować wędkarstwa lub jazdy konnej, a kilka większych miejscowości typu Szczecin, Gdańsk czy Koszalin zapewni odpowiednią porcję rozrywek kulturalnych. Poza tym coraz liczniejsze hotele nad morzem bałtyckim oferują poza zwykłym noclegiem również szereg innych atrakcji. Standardem zaczynają być w tego typu miejscach siłownie albo baseny, niekiedy skorzystać również można z kompletnej oferty SPA i gabinetów odnowy biologicznej. Dzięki temu już teraz można zobaczyć, że klienci coraz częściej decydują się na wypoczynek – https://www.eccotravel.eu/emiraty-arabskie/ – poza sezonem, gdy rzeczywiście będą chcieli spokojnie wypocząć.