Południowa Azja od wielu lat kusi turystów swoją egzotyką i wspaniałą przyrodą a kraje takie jak Wietnam albo Tajlandia co roku odwiedzane są przez setki tysięcy urlopowiczów. Wolno dołącza do tego grona Kambodża, która zaczyna się otrząsać z ogromnych zniszczeń wojennych.

Kambodża - wycieczka
Tragedie, które w minionym okresie czasu miały miejsce w tym miejscu spowodowały jego ogromne zniszczenie, lecz jednak mieszkańcy powoli wracający do normalności charakteryzują się życzliwością i przyjaźnią. Również władze dostrzegają ogromny potencjał turystyki, wiedzą jak dużo dać to może ich krajowi, i można zauważyć że kraj ten coraz bardziej zaczyna się otwierać na turystów. Rzecz jasna Kambodża nie ma tak rozwiniętej turystycznej bazy jak sąsiednie kraje. Nadal jest krajem mało zmienionym przez zagranicznych turystów i ich pieniądze, nadal można w niej zobaczyć prawdziwe oblicze Azji. Turyści muszą się także liczyć z tym, że jakość hoteli znacznie będzie odbiegał od ogólnie znanych standardów, niekiedy też mogą być nagabywani przez żebraków, sprzedawców i różnych naciągaczy.

W powodu tego wszystkiego wycieczka do Kambodży nie będzie najlepszym pomysłem dla ludzi, którzy poszukują luksusu i rozrywki. Będzie to raczej wyjazd dla kogoś, kto lubi poznawać nieznane kraje, ich mieszkańców i zwyczaje. W Kambodży jest bardzo dużo ciekawych miejsc do zwiedzania, lecz nie dojedzie się do nich wygodną taksówką – często korzystać trzeba z lokalnego transportu albo nawet na piechotę pokonywać długie trasy.

Jednym z najciekawszych miejsc tego regionu niewątpliwie jest Angkor, dawna stolica Imperium Khmerów. Jest to najbardziej rozbudowany kompleks świątynny na świecie, i co roku bardzo duża liczba turystów przyjeżdża go zobaczyć. Popularne się stają także nieduże kurorty nad morzem, powoli zaczynają nabierać typowego turystycznego klimatu. Rosnąca liczba turystów chętnie zaczyna odkrywać uroki tego wspaniałego kraju – wakacje(polecamy peru wyprawa) Kambodża są oferowane obecnie przez większość biur podróży, a trzy tygodnie które się tam spędzi z pewnością na długo zapadną w pamięci (sprawdź:Kambodża – wakacje).

Kambodża – wakacje