Wizyta komornika niewątpliwie wielu osobom nie kojarzy się nadmiernie dobrze. I nie ma się co dziwić, albowiem komornik sądowy jest osobą, która zajmuje się rozwiązywaniem roszczeń cywilnych powiązanych z przymusem egzekucyjnym. Komornik trudni się więc egzekwowaniem należności od rozmaitych dłużników.

Rzecz jasna fach komornika jest niesłychanie odpowiedzialny, bowiem komornik (www.komornikolesno.pl) również podlega pewnym zasadom i regulacjom. Przykładowo po odebraniu należności od dłużnika komornik ma obowiązek dostarczyć je w czasie czterech dni osobie, która jest do owej należności upełnomocniona. Jeśli tego nie poczyni w takim przypadku musi uiścić odsetki za zwłokę.

Oczywiście komornik realizuje też sporo innych ważkich zadań, o jakich możesz przeczytać przykładowo w Internecie po wprowadzeniu do wyszukiwarki hasła komornik Stargard licytacje. M.in. realizuje on też spis inwentarza, prócz tego na zalecenie prokuratora bądź też sądu realizuje protokół stanu faktycznego przed ogłoszeniem orzeczenia lub również przed rozpoczęciem procesu w sądzie.

Kalkulator, dokumenty i okulary

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

A kto zdoła pracować w zawodzie komornika? Jako komornik Goleniów mogą wykonywać pracę osoby, jakie ukończyły 26 lat, posiadają obywatelstwo polskie, mają doskonałą opinie, mało tego osoby takie nie mogą być podejrzane czy również karane za jakieś wykroczenie. Komornikiem zdoła zostać dodatkowo ktoś, kto odbył aplikację komorniczą oraz zdał stosowny egzamin, bo do pracy komornika konieczne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia. Do tego osoba, która chce wykonywać pracę na stanowisku komornika musi również przez co najmniej 2 lata wykonywać pracę jako asesor komorniczy. Poza tym osoba taka musi znamionować się dobrym stanem zdrowia, który nie będziesz przeszkadzał jej w pełnieniu swoich obowiązków zawodowych. Naturalnie to tylko parę regulacji dotyczących fachu komornika, wskazane jest jednak precyzyjnie zaznajomić się z pozostałymi warunkami, jakie musi spełniać osoba, jaka chce pracować w roli komornika sądowego.