Podobnie gdy udajemy się na wieś, by odpocząć od miejskiego zgiełku, tak samo przybywamy do miasta, aby coś załatwić. Takie właśnie kształtuje się to życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek żyjemy znajdujemy się po jednej lub po odmiennej stronie, ale zawsze mamy jakieś powody do narzekania, ponieważ jak mieszkamy na odludziu chcielibyśmy być bliżej centrum miasta, a jak mieszkamy w mieście potrzebujemy spokoju. Jak znaleźć złoty środek?

pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com
To identyczne zachowanie jak w sytuacji pogody. Zimą, kiedy już mamy dosyć mówimy, żeby już się to skończyło, by już nastały ciepłe dni. No i później przychodzi lato, cieszymy się aż do czasu, kiedy zaczynamy narzekać na zbyt wysoką temperaturę…Wydaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie twierdzili i robili zawsze objawią się narzekania. Nie jest wiadome do końca, czy to polska cecha narodowa, czy po prostu taka już niestety jest natura ludzka. Porównując nasz umiarkowany klimat do na przykład klimatu, gdzie są dwie pory roku: mokra i sucha, to nie wiadomo czy jesteśmy w bardziej beznadziejnej sytuacji.

U nas, choć pory roku powoli się zacierają jest jednakże duża różnorodność. Mamy przecież gorące, a nawet bardzo gorące lato, ciepłą wiosnę, mroźną oraz śnieżną zimę. No i albo pełną magii, albo niezbyt piękną jesień. Tam, gdzie jest tylko pora sucha oraz deszczowa przez jedną część roku aż do znudzenia aura jest identyczna, w drugiej części roku podobnie, ale tym razem ciągle pada deszcz. Czy byśmy wtedy nie narzekali? Identycznie jak ten cały konflikt pomiędzy miastem i wsią. Ktoś mieszka niedaleko Wrocławia i wie, iż są sale konferencyjne Wrocław, markety, urzędy, restauracje Wrocław też posiada oraz bary, kina… Ale wrocławianin wtedy powie, że za to tam na wsi, są pola, jest cisza oraz spokój. A to na pewno też jest ważne, bo na przykład noclegi koniaków domki noclegi w okolicy Wrocławia są bardzo w cenie. Zobacz

restauracja hotelowa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem da się to pogodzić. Co to za kłopot pojechać w weekend w inne miejsce. Ze wsi do miasta lub odwrotnie. Mieszkasz na wsi i pragniesz wybrać się w weekend do kina. Nic trudnego. Tak samo, jak mieszkasz w dużym mieście, to na weekend możesz zaplanować wypad na łono natury. Może to i niedługi taki weekend, no ale nie można nagle przeprowadzić w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy.