Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia. Sport to zdrowie, a jego uprawianie dobrze wpływa na nasze samopoczucie fizycznie i psychicznie. Rower, górskie wycieczki, narty, snowboard – bez względu na porę roku powinniśmy się ruszać!

Wakacyjna pora szczególnie sprzyja wyczynom sportowym. Co więcej, wraz z postępem technologicznym możemy przenieść na ekran swoje wyczyny, mając szansę pochwalenia się nimi przed bliskimi. Aktualnie, w sieci czeka na nas wiele ciekawych modeli kamer, które pozwalają na łatwe filmowanie. Jeszcze niedawno byliśmy zmuszeni obmyślać sposób na wykorzystanie tradycyjnej kamery.

Te jednak, nie miały oryginalnych mocowań, natomiast przy kontakcie z wodą groziło im całkowite zniszczenie. Producenci (elektroniki (polecam rezystory)) użytkowej zaobserwowali zapotrzebowanie na tzw. kamery sportowe i „zasypali” nas narzędziami do rejestrowania ekstremalnego.

GoPro Hero 4

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Od pewnego czasu jednym ze szczególnie pożądanych akcesoriów dla amatorów sportów wyczynowych są kamery GoPro, które umożliwiają bezstresowe nagrywanie ewolucji. Usprawniona kamera GoPro HERO 4 Silver umożliwia rejestrowanie wideo 4K oraz wykonywanie 12-megapikselowych zdjęć zdjęć z prędkością do 30 na sekundę.

Drugim sprzętem godnym uwagi jest Sony HDR-AS100 , która zaskakuje doskonałą jakością wykonania i bardzo dobrą jakością obrazu. Kamera robi również zdjęcia, pojedyncze lub [nylon coffee] cykliczne. Dobrze sprawdza się podczas rowerowych wypadów czy za sprawą wodoodpornego etui – w trakcie pływania.

GoPro

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczne gadżety to obecnie stały element kolekcji prezentów skierowanych dla dzieci i dorosłych. Ich powodzenie nie ulega zmianie, a co pewien czas pojawiają się ciekawe nowsze modele, jeszcze lepsze od poprzedników. Kamera sportowa to gadżet, który z całą pewnością nie wyląduje na dnie szuflady.

Dzięki funkcjonalnemu uchwytowi możemy przyczepić ją do kasku, ramy roweru, kijka do nordic walkingu czy spacerówki dziecka. Takie eksperymenty to naprawdę znakomita zabawa, dzięki której przeniesiemy na ekran ciekawe momenty i spojrzymy na świat z innej perspektywy.