Prowadzenie własnej agencji reklamowej to dla dużej ilości osób dobry sposób na interes. Przynajmniej świadczy o tym duża ilość tego typu firm na rynku. Wiadomo, że wszystko wygląda ładnie z zewnątrz, natomiast jak to jest w rzeczywistości? Czy każdy nadaje się do tej pracy? Jak zostać agentem ubezpieczeniowym?

Trzeba na samym początku wiedzieć, iż nie każdy może otworzyć działalność w takiej branży. Jest tak, ponieważ agentem ubezpieczeniowym może być osoba, jaka posiada choćby średnie wykształcenie. Prócz tego osoba ta powinna mieć zdolność do wykonywania czynności prawnych jak również nie może to być ktoś karany za jakieś przestępstwa. Szkolenie na agenta ubezpieczeniowego jest tu czymś koniecznym. Więcej informacji: . Kurs ten kończy się egzaminem, po którym osoba taka otrzymuje licencję KNF, dzięki której może zgodnie z prawem wykonywać taki zawód.

agent w pracy

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Takie szkolenia z reguły robią towarzystwa ubezpieczeniowe, z jakimi taka osoba chce zawrzeć umowę o współpracy. To oni powinni dobrze wyszkolić tych, którzy zamierzają sprzedawać ich produkty.

Pamiętaj, że podobne teksty, są na wyciągnięcie ręki. Kliknij tu, a pokażą Ci się przydatne informacje (https://szukasz-pracy.pl/jak-wyglada-sluzba-zdrowia-w-holandii/) oraz dzięki temu dowiesz się większą ilość szczegółów na ten temat.

Z tego powodu właśnie często takie kursy są darmowe. Należy wiedzieć natomiast, iż trwają one trochę, ponieważ składają się z dwóch etapów. Pierwszy etap to szkolenie ogólne, które zajmuje 152 godziny. Kolejny etap to szkolenie uzupełniające i trwa godzin 48. Odnosi się już do produktów firmy, z jaką podpiszemy przyszłą umowę.

kurs na sali szkoleniowej

Autor: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki zdanemu egzaminowi przyszły agent jest wpisany w rejestr agentów ubezpieczeniowych. Wniosek o licencję składa się prze dane towarzystwo ubezpieczeniowe. W momencie otrzymania informacji zwrotnej o wpisie, agent będzie mógł rozpocząć swoją działalność.

Jak widzimy jest trochę załatwiania spraw z samym uzyskaniem licencji. Trzeba też wiedzieć, że jak chcielibyśmy figurować jako agent ubezpieczeniowy praca ta wymaga danych cech charakteru. Trzeba wykazywać się odpowiedzialnością, solidnością, trzeba mieć umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz być bardzo komunikatywnym. Źródło i niezbędne informacje: praca agenta ubezpieczeniowego. Warto zatem zastanowić się czy rzeczywiście jest to zajęcie dla nas. Nie wolno zapomnieć o tym, iż prócz tego, że dużo czasu zajmie wyrobienie samej licencji, to oprócz tego sporo formalności czeka nas przy zakładaniu firmy. Istotną informacją jest także system prowizyjny zarobku, czyli to od nas zależy właściwie ile zarobimy, a co za tym idzie trzeba brać pod uwagę nienormowany czas pracy. Jeśli to wszystko nie jest dla nas problemem, to śmiało możemy zostać agentem ubezpieczeniowym.