Jest takie miasto, które śmiało może się starać o miano kulturalnej stolicy Polski, tą miejscowością jest Kazimierz Dolny. Kazimierz Dolny to miasto, które przez cały rok tętni życiem, nie tylko położenie w obrzeżach Małopolskiego Przełomu Warty, ale też ogrom zabytków w samym Kazimierzu i okolicy przyciąga turystów niczym magnes.

kazimierz dolny

Autor: Marek i Ewa Wojciechowscy
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak największą atrakcją Kazimierza jest to, że stale odbywają się tu różne imprezy spod znaku kulturalnej rozrywki, ale nie tylko, są też zabawy do białego rana pod znakiem po prostu hałaśliwej muzyki. Odkąd odbywa się tym mieście Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi miasto stało się znane nie tylko w w naszym kraju, ale i wśród państw sąsiedzkich i nie tylko. Ponadto w samym Kazimierzu Dolnym kręcono kilka filmów, ten filmowy klimat przyciąga mniejszych i większych fanów świata kina. Kazimierz Dolny to niesamowita okolica i miłe klimatyczne miejsce, do którego chce się wracać. Dobrze też wiedzieć o tym, że w Kazimierzu jest sporo bardzo ciekawych szlaków pieszych i rowerowych, oczywiście turystycznych, gdy zmęczy nas to, co dzieje się w centrum miasta można udać się na bardzo przyjemną wycieczkę. Z noclegami też nie powinno być problemu .

kazimierz dolny

Autor: Jeroen Fossaert
Źródło: http://www.flickr.com

Najpiękniejsza część polskiego wybrzeża

W skład Władysławowa wchodzi Jastrzębia Góra, to miasto, które sprawia, że bardzo duża liczba turystów chce napawać się cudownymi plażami i wspaniałym morzem właśnie na tym terenie. Jastrzębia Góra to miejscowość, która na sto procent nas zaskoczy. To nie tylko wymarzone miejsce na wczasy nad Bałtykiem w porze letniej, ale też (https://skalnik.pl-wciśnij na link tę zakładkę) idealna opcja by spędzić wczasy o każdej porze roku. Jeżeli, więc mieliśmy okazję odwiedzić Jastrzębią Górę jedynie latem to wiele jeszcze mamy do nadrobienia. Jastrzębia Góra to pięknie zachowane zabytki, to też Promenada Światowida, czyli miejsce , które pozwala świetnie się bawić, dużo osób będąc w tej miejscowości korzysta z tras Nordic Walking – w sumie w tym mieście trasy mają prawie 32km. Trudno się tu nudzić. Możemy też udać się na przykład do Muzeum Latarnictwa Morskiego. A parę kilometrów od Jastrzębiej Góry możemy też na przykład polecieć na paralotni albo wybrać się w lot widokowy nad naszym pięknym morzem i wybrzeżem. W dodatku w obrębie Jastrzębiej Góry jest najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku. Natura w tej okolicy daje dużo możliwości spędzenia czasu w bardzo przyjaznych warunkach otaczającego środowiska. To doskonała okolica na każdy rodzaj wypoczynku w każdym z dwunastu miesięcy.