Zatrudnienie księgowego w małym przedsiębiorstwie bywa związane z poważnym uszczupleniem firmowego budżetu. Kiedy wysokość wypłaty dla dodatkowego pracownika przewyższa możliwości pieniężne przedsiębiorstwa, wtedy aktualnie zaangażowany księgowy musi pożegnać się z etatem. Obecnie nawet całkiem duże instytucje eliminują działy księgowości, a prowadzenie spraw kadrowych powierzają biurom rachunkowym. Hasło usługi rachunkowe Warszawa może zatem łączyć się z cięciem firmowych kosztów.

finanse
Nawet wysyłanie podwładnych na szkolenie podnoszące posiadane umiejętności czy prenumerata fachowych czasopism wiążą się z uszczupleniem środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Jeżeli instytucja nie będzie angażować księgowych, to i wydatki na kształcenie członków zespołów pracowniczych będą mniejsze (poznaj więcej). Likwidacja własnego działu księgowości może jednak przynieść inne, niespodziewane korzyści.

Zaciekawiły Cię myśli zawarte w naszym poście? Czujesz jednak niedosyt? W takim razie namawiamy do następnej witryny – naciśnij tu (http://super-edu.pl/korepetycje) i przeloguj się tam.

W tym momencie przedsiębiorstwo przenosi się do mniejszego lokalu i opłaca mniejszy czynsz. Jeżeli natomiast cały parter pozostaje własnością firmy, to może ona wynajmować wolne pomieszczenia i w ten sposób znaleźć sobie ponadplanowe źródło utrzymania.

Teraz pora omówić wady przedstawionego rozwiązania. Wyekspediowanie księgowości poza siedzibę przedsiębiorstwa będzie łączyć się z pewnym bałaganem. Faktury będą wystawiane pod innym adresem, co może być powodem spóźnień. A w przypadku zauważonych błędów konsument być może będzie dłużej czekał na poprawiony dokument.

finanse

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Dobra ocena firmy, jak pokazano, może zostać wystawiona na niebagatelną próbę. Nawet rozmowy telefoniczne nie będą właściwie przeprowadzane. Podwykonawca, który dzwoni w sprawie niezapłaconej faktury, zamiast uprzejmego głosu asystentki może usłyszeć w głośniku nieco gburowate powitanie w stylu: proszę, usługi rachunkowe Warszawa. Z marketingowego punktu widzenia takie sytuacje są nie do przyjęcia.

Po rozważeniu korzyści i minusów wynikających z korzystania z usług zewnętrznych księgowych, sami prezesi zdecydują, jakie rozwiązanie będzie dla nich odpowiednie. Jeśli przeważy opcja biura rachunkowego, to szefowie mieszkający w centrum Dolnego Śląska, natychmiast wpiszą w wyszukiwarkę słowa: usługi rachunkowe Warszawa . Jeśli natomiast podejmą decyzję, że jednak wolą mieć wszystkich pracowników na każde zawołanie, to zatrudnieni aktualnie księgowi odetchną z ulgą – jeszcze nie nadszedł czas na masowe rozsyłanie curriculum vitae.