Czy przychodzą Ci czasem do głowy egzotyczne wyprawy do ciepłych krajów, tam gdzie można na moment chociaż zapomnieć o otaczającej Ciebie rzeczywistości? Pewnie tak, założę się zresztą,że myśli tak naprawdę wiele ludzi.

ptak

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com

No trudno się dziwić, człowiek często zamyśla się, kiedy świat realny go dopada i nie pozwala na swobodę w działaniu. Ciągle jedynie rutyna, stres i to samo w kółko. Nie ma chwili na normalne funkcjonowanie, nie starcza dnia na oddech, na coś wyjątkowego. Muszę Ciebie zmartwić, lecz także dać Ci pewną radę. Nie marz zbyt wiele, gdyż wakacje są zbyt krótkie, lecz korzystaj z życia,póki jesteś w stanie, to znaczy dajmy a to w wolne dni.

To pewnie nic odkrywczego, ale bardzo zastanawiające jest, jak mało osób wykorzystuje weekend, żeby porobić coś ciekawego, by na przykład udać się za miasto w jakieś fajne miejsce. Ci, co przebywają w dużym mieście najczęściej tam pozostają, udają się do klubu lub siedzą przed odbiornikiem telewizyjnym. To nie jest najlepszy pomysł, gdyż interesujące skalnik.pl z jednej strony taki sposób spędzania czasu jest niezbyt ciekawy, a z drugiej strony, brak zmiany otoczenia powoduje, iż tak naprawdę nie odpoczywamy całkowicie. Najlepsze wobec tego są po prostu wypady na weekend, na przykład w nasze urokliwe góry. Jeżeli mieszkasz niedaleko Pienin to dlaczego się nie wybrać do Szczawnicy. Przyjemności są tam wyjątkowo ciekawe. Samo miasto jest bardzo ciekawe, z licznymi zabytkami, a co więcej, położone jest w pięknej okolicy, gdzie można wyruszyć przed siebie. Kto lubi spacerować po górach ten odnajdzie tam własny drugi dom.

kwatery

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli natomiast faktycznie planujemy taki weekend postarajmy się wcześniej zadbać o nocleg. O nocleg w sezonie często trudno, gdyż miasto cieszy się bardzo dużą popularnością. Dobrze więc nasz wyjazd odpowiednio zaplanować. Dobry nocleg znajdziemy przez internet, wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę słowa noclegi szczawnica, pieniny noclegi (pokoje we Włocławku) (kliknij w odnośnik), a z pewnością otrzymamy dużo ciekawych ogłoszeń. Należy wszelkie formalności wcześniej zaplanować, gdyż w ostatniej chwili może dla nas zabraknąć wolnych miejsc w hotelu lub pensjonacie. Co prawda, weekendów w trakcie roku jest sporo, lecz nie zawsze przecież jesteśmy w stanie wyrwać się z domu, dobrze jest więc to dobrze przygotować.