Jeżeli rozpoczynamy własną przygodę z żeglarstwem musimy odpowiednio się wyposażyć oraz przygotować do podróży. W ostatnich latach coraz bardziej modne staje się spędzanie wakacji na jachcie, żeglując przykładowo po Bałtyku lub w innych lokalizacjach.

łódki

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Dobre przygotowanie do rejsu zapewni nam wyśmienity wypoczynek, powinniśmy jednak wcześniej zastanowić się czy na pewno będzie nam odpowiadała tego rodzaju forma odpoczynku. W zależności od tego czy wybieramy rejs po Mazurach czy też po morzu, będą one się od siebie różniły. W trakcie rejsów po Mazurach będziemy spać po dopłynięciu do portu i również do tego momentu trzeba będzie czekać z wszystkimi potrzebami fizjologicznymi. Podróże po morzu są inne- jachty są w odpowiedni sposób dostosowane do całodziennych żeglug- posiadają WC a także prysznice, będzie to więc dodatkowe udogodnienie. Rejsy również nie będą dobrym sposobem na wakacje dla osób, które cierpią na chorobę morską. Szczególnie wielodniowe podróże mogą stać się niezbyt przyjemne. W każdym innym przypadku, żeglowanie z pewnością będzie wspaniałą oraz niezapomnianą przygodą.

W trakcie rejsu warto również zapoznać się z funkcjonowaniem jachtu lub marynarskim nazewnictwem. Szekle czy też kambuz to pojęcia, które nie powinny sprawiać nam trudności. Czasami zdarza się, że osoby, które rejs, jakiś czas później samemu uczą się żeglugi i wyrabiają licencje żeglarskie. Żeglowanie jest świetnym sposobem na wypoczynek, gdyż można oderwać się od codziennej rutyny, chociażby poprzez nie używanie sprzętów elektronicznych lub internetu. Po kilku latach żeglugi i po otrzymaniu uprawnień, będziemy mogli samemu wybierać się w rejsy i będziemy dokładnie wiedzieli jak się do nich przygotowywać a także w które niezbędne elementy przykładowo szekle lub śruby należy się wyposażyć.

rejs

Źródło: www.orlicatravel.pl
Powinniśmy choć raz zasmakować żeglugi, ponieważ jest to bardzo interesujące zajęcie. Możemy obserwować piękną przyrodę a także oderwać się od codzienności. Kto wie, może jednorazowy rejs spodoba nam się tak bardzo, że zapragniemy sami kiedyś spróbować własnych sił w drodze do otrzymania pozwoleń żeglarskich – .