W przeszłości całe rodziny spędzały dużo czasu poza domem. Przygotowywane były rodzinne wycieczki, pikniki i aktywności fizyczne, które nie tylko wspaniale wypełniały czas, ale również były przyjazne dla zdrowia. Obecnie, bez względu na wiek, większość czasu spędzamy przed komputerem – nie jest to ani zdrowe, ani wartościowe.

Deskorolkarz

Autor: Jake Bell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie bez znaczenia zaznacza się wciąż, jak ważna jest właściwa dawka aktywności na świeżym powietrzu.

Czy ta publikacja okazała się dla Ciebie interesująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz w artykule (https://www.skalnik.pl/campingaz), który również przedstawia omawianą kwestię.

Piesze wędrówki wpływają na skuteczniejsze dotlenienie, wpływają zbawiennie na pracę układu ruchu, pozwalają pobrać więcej zawartej w słońcu witaminy D, przyspieszają przemianę materii. Tak naprawdę, spędzanie czasu poza domem przynosi ludzkiemu organizmowi wiele pozytywnych zjawisk i trudno jest wymienić je wszystkie. Spacery i wycieczki wpływają dobroczynnie nie tylko na nasze samopoczucie fizyczne, ale również na naszą psychikę. Miej na uwadze,kiedy wybierasz się jednak na długi spacer, by zabrać ze sobą niezbędny ekwipunek – na świeżym powietrzu, stajemy się pogodniejsi i chętniej powracamy później do rutynowych czynności. Przebywanie na świeżym powietrzu, uprawianie sportu, jak na przykład jogging, albo rodzinny piknik w parku, to świetny sposób na wypoczynek. Nawet, jeśli fizycznie poczujemy się zmęczeni, psychicznie będziemy całkowicie odprężeni i oderwani od codziennych problemów.

Oprócz korzyści dla zdrowia, przebywanie poza domem to również niezwykle dobrze działający czynnik, wzmacniający relacje rodzinne i kontakty towarzyskie. Wspólne wycieczki piesze lub rowerowe, odwiedzanie ciekawych miejsc, czy inne rozrywki na świeżym powietrzu sprawiają, że relacje rodziców z dziećmi stają się lepsze, ponieważ dzieci gromadzą niemało fajnych wspomnień, dotyczących chwil, spędzanych z rodzicami.

rozłożony namiot

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com
Aktywny wypoczynek sprawia, że wszyscy członkowie rodziny przebywają rzeczywiście razem, a nie – jak to dzieje się w dzisiejszych domach – odseparowani od siebie poprzez ekrany monitorów. Zaplanowany z koleżanką wspólny poranny jogging to skuteczniejsza motywacja do regularnego wykonywania ćwiczeń, a wspólny wypad z przyjaciółmi na rower calusp lub deskorolkę – sprawdź – przeistacza sport w wyjazd integracyjny, sprawiając, że jeszcze bardziej ochoczo będziemy w przyszłości korzystać z okazji do aktywnego pobytu na świeżym powietrzu.