Dla każdej osoby, która ma ochotę na komfort i fachowe zabiegi, Ciechocinek jest miejsce idealnym. To słynne rodzime uzdrowisko, w którym znajduje się bardzo dużo życiodajnych źródeł solanek. Ciechocinek z tego względu znany był już w XIX wieku. Jakie atrakcje zapewnia Ciechocinek? W Ciechocinku zlokalizowany cudowny, główny deptak miasta. Otoczony jest barwnymi kwiatami i korzystnie spędzić tam troszkę czasu.

ptak w ciechocinku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Na końcu alei położone są słynne tężnie, tam za niewielką opłatą można cieszyć się powietrzem wzbogaconym w jod oraz ozon. Trzeba odwiedzić zabytkową pijalnię wód mineralnych, jaka zbudowana została w 1880 roku w stylu szwajcarskim. Na terenie uzdrowiska jest bardzo dużo zabytkowych fontann. W centrum Parku Zdrojowego znajduje się zabytkowa muszla koncertowa, tam bardzo często odbywają się różne koncerty oraz festiwale piosenki. Dlatego w takim mieście jak Ciechocinek noclegi czasami są problemem, .

Powinniśmy również wybrać się do zabytkowych budynków wieży ciśnień oraz warzelni soli, żeby na własne oczy przekonać się, jak tworzy się najwspanialszej jakości sól jadalną. W Ciechocinku można wyleczyć wiele chorób, przykładowo, układu oddechowego, nerwowego czy reumatyzm. Wiele osób korzysta z inhalacji przy tężniach, ponieważ taki zabieg niezwykle dobrze wpływa na drogi oddechowe oraz ciśnienie krwi. Wspaniałe są też masaże zdrowotne kąpieli solankowych i zabiegów borowinowych. To jednakowoż nie wszystko, ponieważ w Ciechocinku możemy się także wspaniale pobawić. Znajdują się tu dyskoteki w starym stylu, jak i także nowoczesne miejsca, w których można się wybawić. W sezonie letnim w Ciechocinku bez przerwy coś się odbywa, jest bardzo dużo koncertów i przedstawień teatralnych.

W sezonie letnim w sumie noclegi są zajęte, ponieważ Ciechocinek od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym bardziej, że od jakiegoś czasu coraz częściej mają miejsce tutaj konferencje. Przyjeżdżają tu przedstawiciele różnych profesji, a klimat do przyswajania wiedzy na konferencjach i szkoleniach jest bardzo mobilizujący. Cudowne miejsca, gdzie odbywają się konferencje, a jednocześnie klimat Ciechocinka sprawia, że chce się tu wracać, czy to na kolejne szkolenie czy aby po prostu się zrelaksować. I tak od dawna, niezmiennie, każdego roku Ciechocinek pełen jest turystów.