Chwilowo coraz więcej kwestii ciężko jest załatwić po przyjacielsku. Mogłoby się wydawać, iż pożyczając finanse naszym przyjaciołom czy rodzinie mamy pewność zwrotu, niestety nie jest tak kolorowo jak nam się zdaje. W związku z tym, gdy wspomagamy kogoś pieniężnie musimy mieć jakiekolwiek potwierdzenie takiej transakcji, ponieważ w innym wypadku nie uda nam się dojść swoich praw.

windykacja

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób ma nadzieję, że krewni dotrzymają słowa i w wyznaczonym czasie oddadzą pożyczoną gotówkę, jednakże musimy być ubezpieczeni przed ewentualną awersją zwrotu z ich strony. W tym pomoże nam na pewno prawidłowo sporządzona umowa, jaka zaświadcza o tym, że taka suma pieniędzy musi zostać nam zwrócona do danego dnia. Niestety często się okazuje, że tego typu osoby nie pragną zwrócić tego co pożyczyły. Z tej przyczyny jeśli nie uda nam się z nim porozumieć, to będziemy musieli pójść do kancelarii prawnej, w jakiej obeznani radcy pomogą nam odebrać to co nam się należy.

Z reguły windykacja wierzytelności od osób fizycznych bądź prawnych przebywa w trzech turach, o ile mamy fart toprzypuszczalnie uda nam się skończyć na 1 etapie – dowiedz się więcej na stronach SAF-u. Jeśli jednak tak się nie stanie to musimy dobrać eksperta, który w odpowiedni sposób zrealizuje postępowanie polubowne. Ten etap jest niezmiernie kluczowy, bowiem tu w większości wypadków chodzi o prowadzenie skutecznych negocjacji, jakie mają na celu przymuszenie naszego dłużnika to zwrotu wszelkich należności.

Jeśli nie przyniesie to skutku to windykacja wierzytelności będzie załatwiana jako postępowanie sądowe, w takiej sytuacji też znaczące jest, abyśmy współpracowali z profesjonalnym radcą, bo potrzebne będzie przygotowanie odpowiedniego pozwu. W późniejszym czasie natomiast taka osoba będzie nam pomagała w złożeniu takiego pozwu, będzie monitorowała tok rozlicznych czynności i będzie nas reprezentować. Z tej racji, o ile posiadamy jakikolwiek problem z nieuregulowanymi długami to nie winniśmy więcej czasu się zastanawiać, tylko już w tej chwili dowiedzieć się, w którym miejscu zastaniemy najlepszego radcę prawnego, który poprowadzi naszą sprawę.