Najwyższymi szczytami Beskidu Śląskiego są Skrzyczne czy też Barania Góra. Takie miasta jak na między innymi Szczyrk, Wisła czy też Ustroń przyciągają podróżników nie tylko z całej Polski, lecz także z zagranicy przez cały rok. Beskid Śląski posiada idealne trasy krajoznawcze oraz mnogie atrakcje, w tym festiwale czy też występy, jakie jedynie w samym czasie wakacyjnym odbywają się w rzeczywistości co sobotę oraz niedzielę.

Beskidy, góry

Autor: Greg_Men
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to również znakomite miejsce dla narciarzy, gdzie są co zimę szykowane szlaki z wyciągami dla narciarzy i wyciągi saneczkowe czy też krzesełkowe. Na rzecz urlopowiczów jacy nie mogą doczekać się zimy, by pojeździć na nartach, w Bystrej obok Bielska-Białej aktywny jest całoroczny punkt, gdzie są szlaki narciarskie. Ze Skrzycznego należy polecieć na paralotni bądź lotni i zjechać na przystosowanych do tego rowerach ekstremalnych.

Między innymi w Bielsku-Białej na zboczach Dębowca oraz w Ustroniu, na stokach Czantorii Wielkiej bądź na stokach Równicy są tory saneczkowe będące świetną atrakcją i zabawę dla całej rodziny.

Bez strachu – zobacz link (https://goldwasser.pl/), który prowadzi do podobnej strony. Odnajdziesz na niej dające do myślenia teksty w odniesieniu do rozpatrywanego tutaj tematu.

W Ustroniu warto także odwiedzać Leśny Skwer – zobacz szczegóły. Niespodzianek. Entuzjaści gokartów mogą pojeździć gokartami na wyjątkowym szlaku w Bielsku-Białej.

W Bielsku-Białej na kultowych Błoniach znajduje się miejsce ruchu drogowego, gdzie należy wypożyczyć gokarty poruszane siłami mięśni oraz poszusować się na drogach z miniaturowymi znakami drogowymi oraz działającą sygnalizacją świetlną. W Beskidzie Śląskim należałoby też odwiedzać popularne Muzeum Koronki w Koniakowie. Beskid Śląski proponuje wiele atrakcji przez cały rok, dzięki czemu każdy wyszuka coś dla siebie.

Beskid śląski noclegi posiada przygotowaną propozycję wielu hoteli, pensjonatów czy też pokoi gościnnych. Do większych oraz najbardziej modnych należą między innymi Hotel Gołębiewski w Wiśle. W Szczyrku zaś posiadamy Hotel Meta i Hotel Orle Gniazdo. Zaś w Ustroniu jest śliczny Hotel Diament, w Bielsku-Białej tymczasem jest Hotel President.

Beskid śląski noclegi również proponuje sporo pensjonatów bądź domów gościnnych w pięknych okolicach z widokiem na górską krainę. W górach tymczasem jest sposobność przespania się w schroniskach, gdzie są przygotowane noclegi dla wczasowiczów.