Wiele osób ma w planach mieć coś własnego, to oznacza własny biznes, dzięki któremu realne będzie wdrażanie w życie własnych planów. Niekiedy ich brakuje, bo na przykład tak już wiele firm jest na rynku i tak bardzo trudno wejść na rynek. Mimo to, coraz więcej osób korzysta z franczyzy. To system, w którym otwieramy własny biznes, ale działamy pod logiem innego podmiotu.

własna apteka z nowafarmacja.com.pl

Autor: Grupa Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/

Ktoś może spytać, jaki w tym sens? Korzyści jest bardzo dużo, przede wszystkim takiego typu, iż dzięki znanemu podmiotowi łatwiej nam ruszyć z biznesem, łatwiej zyskać klientów i łatwiej zostać na rynku. Coraz więcej osób otwiera w ten sposób apteki. W takiej sytuacji jednak trzeba spełnić wiele pozostałych kryteriów. Jak wyglądają?

Zastanawiałeś się jak otworzyć własną aptekę? Przygotowania do otwarcia, spełnienie formalności oraz wymogów zajmują od około 8 do 20 tygodni. Najwięcej czasu należy przeznaczyć na remont oraz przystosowanie lokalu do przyjętych norm. Zezwolenia nie dostanie osoba, jaka na przykład: prowadzi albo wystąpiła z wnioskiem o wydanie zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego produktami leczniczymi, posiada na terenie województwa więcej niż jeden procent aptek ogólnodostępnych, jest członkiem grupy kapitałowej w definicji ustawy o ochronie konkurencji oraz konsumentów, której członkowie posiadają na terenie województwa więcej niż 1 procent aptek ogólnodostępnych. Prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki ma osoba fizyczna, osoba prawna a także nieposiadająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego.

Żeby otrzymać zezwolenie na prowadzenie apteki, trzeba do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego złożyć specjalny wniosek oraz dokumenty świadczące o tytule prawnym do pomieszczeń lokalu. Konieczny jest także wyciąg z rejestru, plan oraz opis techniczny pomieszczeń, opinię IS, imię i nazwisko farmaceuty odpowiedzialnego za prowadzenie apteki. Za udzielenie zezwolenia pobierana jest opłata o wartości pięciokrotnego min. wynagrodzenia za pracę określonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Podmiot prowadzący aptekę jest obowiązany zatrudnić Kierownika Apteki.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to przejdź na adres tej podstrony (www.pitprojekt.pl/) i tam odkryjesz znacznie więcej rzetelnych informacji.

Może nim być wyłącznie farmaceuta, jaki ma co najmniej pięć lat stażu pracy w aptece. Może mieć też 3 lata, jak ma specjalizację z tematu farmacji aptecznej. Jak widać apteka franchising to trochę załatwiania, lecz wiele późniejszych korzyści. Najgorsze to przejść okres weryfikacji, ponieważ trochę to trwa, lecz gdy już nasza apteka będzie funkcjonować, to możemy być pewni pewnego interesu. Zdecydowana większość takich punktów radzi sobie bardzo dobrze, a wręcz idealnie. Nie mamy się więc czego obawiać, czy nasz interes będzie opłacalny.