Okres zimowy to sezon narciarskiej gorączki. Żeby na jakiś czas oderwać się od codzienności oraz skorzystać z zimy warto pojechać na narty lub też inne dyscypliny sportowe w góry. Pytanie brzmi jednak, gdzie właściwie pojechać?

Zakopane - Kasprowy Wierch

Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com
Modne są wyjazdy do zagranicznych ośrodków narciarskich. Wszyscy upodobali sobie Austrię, czy Włochy. Nie można jednakże zapomnieć, że w naszym kraju również są rewelacyjne okoliczności do szusowania. Dlatego też, gdy zadasz sobie pytanie, gdzie na nart wybrać się w tym sezonie, odpowiedź jest jedna – narty w Zakopanem. Do Polski! Zgodnie z zasadą „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę internetową hasło „narty zakopane”, żeby przeglądnąć grafikę. Zdjęcia, które zobaczysz przekonają cię, że warunki panujące w polskich górach ani trochę nie różnią się od tych w zachodnich krajach. Dodatkowo wyjazd do Zakopanego, czy Białki Tatrzańskiej to coś więcej, niż narty, to także szansa poznania lokalnej kultury, obyczajów,ludzi oraz kuchni. Kto z nas nie kocha oscypka? Kto nie wybrałby się na kulig?

szlaki turystyczne - Tatry

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com

Kto nie usiadłby przy kominku przy akompaniamencie góralskiego zespołu przygrywającego znane obecnym folkowe piosenki. Nie można zapomnieć również, że wyjazd do Polski oznacza płatność polską walutą. Dzięki temu nasz wyjazd będzie kosztować nas znacznie mniej, niż ten, za który zapłacimy w euro. Jeśli znudzi ci się zimowe szaleństwo wtedy możesz wybrać się na termy, które w Polsce stają się coraz bardziej powszechne. Ciepła kąpiel pod śnieżnymi górami to bardzo kusząca perspektywa wypoczynku. Dzięki temu twoje ciało wypocznie po ogromnym wysiłku, jakim były zjazdy na stoku, a Twój umysł odpręży się oglądając znakomite krajobrazy.

Jeśli nadal nie wiesz, gdzie na narty wybrać się w tym roku to nie wahaj się zdecydować na polskie góry. Rewelacyjne widoki,przystępne ceny, mnóstwo dodatkowych urozmaiceń oprócz nart. To tylko pojedyncze przykłady tego, co zagwarantuje nam taki urlop. Nie czekaj, wpisz „narty zakopane” bądź też jakiekolwiek miasto górskie w Polsce, które cię interesuje i sprawdź oferty, jakie są proponowane.