Osoby profesjonalnie ratujące życie innych świetnie znają zasady, jakimi należy się kierować. Na rynku jest dostępnych niemało urządzeń oraz akcesoriów, które mogą się okazać szczególnie niezbędne w trudnych sytuacjach. Stale wprowadzane są również unowocześnienia, dlatego został stworzony m.in. profesjonalny lifestraw. Jest to prototypowy sprzęt przenośny, dzięki któremu możemy skutecznie odkazić wodę. Został wykonany w kształcie rurki blisko 25 centymetrowej i ma niezbędne filtry. Chronią przed dostawaniem się bakterii.Dobrze przygotowany asortyment ratowniczy – lifesaver wśród rozwiązań

washbag

Autor: Darren Foreman
Źródło: http://www.flickr.com

Brudna woda to nie jedyny problem, na co możemy się natknąć w czasie analizy aktualnych problemów światowych. Nieodpowiednia ilość żywności oraz wody pitnej to szczególnie problematyczne kwestie, które są sukcesywnie rozwiązywane przez badaczy. Woda to również żywioł, o czym w żadnym przypadku nie wolno zapomnieć. Klasyczny lifesaver to kółko ratunkowe, jakie pomogło już ratownikowi i osobie ratowanej w wielu trudnych oraz skomplikowanych sytuacjach.

Zobacz również: ciekawostka

Sprzęty ratownicze a dostępny na rynku asortyment

Lifestraw znajduje zastosowanie przy odkażaniu wody. Ma filtr węglowy, jodowy, polietylenowy oraz poliestrowy. Ratownicy stosują to urządzenie jako tradycyjną rurkę do napojów, jednak wymienione wyżej filtry mogą skutecznie blokować dostawanie się do organizmu bakterii. Można bezpiecznie pić wodę podczas braku zwykłej wody pitnej z różnych źródeł. Nie grozi nam wtedy dostawanie się salmonelli i gronkowca, co ma wpływ na bezpieczeństwo i utrzymanie zdrowia.

Szeroki wybór rozwiązań ratowniczych, które pomogą w szczególnie problematycznych sytuacjach

pralka w pralni

Autor: Raphael Rousseau
Źródło: http://www.flickr.com

Specjalistyczny scrubba bag to nic innego jak worek z powietrzem, dzięki któremu jesteśmy w stanie przebywać pod wodą na dłużej. Oddychanie pod wodą jest wtedy możliwe oraz w pełni bezpieczne. Marki tworzą takie rozwiązania szczególnie z wypróbowanych materiałów, co pochodzą ze znanych wcześniej źródeł. Mocna torba wypełniona powietrzem jest dostępna w rozmaitych modelach, dlatego można bez problemu wybrać tę odpowiednią dla siebie.