Grzybowo to nadmorska miejscowość wczasowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona liczba urlopowiczów pragnących spędzić niezapomniane wczasy nad morzem. Istnieje parę powodów tej popularności: czarujący styl miasteczka, cudowne plaże, a także wiele atrakcji zarazem kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu

Autor: YEAH!!! design
Źródło: http://www.flickr.com
Wdzięk miasteczka tkwi w jego malowniczym położeniu na klifie, kameralnej zabudowie i architekturze – dominują tu małe śliczne domki i pensjonaty położone pośród zieleni. W centrum Grzybowa stoi nieduży kościółek, przypominający swym kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest rozległa, piaszczysta i bezpieczna. Dla odpoczywających tutaj turystów, zarazem starszych jak i młodszych, przyszykowano sporo dodatkowych atrakcji. Zaliczyć można do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz przeróżnego rodzaju zabawy i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem urlopowiczów jest taras widokowy przy ulicy Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować cudowne zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu częstokroć pojawia się foka Depka – ulubienica zarazem mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”.

Zainteresował Cię nasztekst?! Mamy dla ciebie unikatowe info, dlatego zobacz szczegółowy tekst (https://www.beforya.pl/category/bizuteria-damska-bizuteria-srebrna) na ten temat.

Nadzwyczaj wspaniałym elementem rewalskiego krajobrazu są wielokolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Opłaca się oczekiwać na ich powrót, żeby zakupić świeżą, rozkoszną rybę i wysłuchać ich ciekawych, morskich historii.

Turyści przybywający odpoczywać w Grzybowie, nie mogą żalić się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli odpowiesz twierdząco, to kliknij to (https://pensjonaty-bieszczady.pl/nasze-pensjonaty/borsuczyna) i przeglądnij tam następne zajmujące wpisy. Nie czekaj!

Największą publikę przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo posiada też nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni mniej więcej 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się też pola golfowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Znaczną atrakcją miejscowości jest także Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego szóstego roku, a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Przejażdżka odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez cudowny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę, co daje możliwość podziwiania pięknej okolicy, którą przemierza. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, natomiast poza sezonem istnieje szansa oglądnięcia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Następne trasy to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, 13-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***

Plaża

Autor: Andrew Nash
Źródło: http://www.flickr.com

Kompletną ofertę na wakacje dwa tysiące piętnaście w Rewalu można wyszukać w serwisie lub klikając na poniższe linki:
– noclegi Gzybowo
– kwatery Grzybowo (zajrzyj tu)
– noclegi zachodniopomorskie
– wakacje 2014 nad morzem Bałtyckim