Gdy pomyślimy nad rynkiem pracy w Polsce to możemy dojść do wniosku, że najlepiej ma się branża informatyczna oraz przemysł, a w zasadzie jego gałęzie związane z automatyką.

Automatyka – od wielu lat jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków na uczelniach technicznych. Absolwenci tego kierunku zazwyczaj nie będą miały kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia.

nauka

Źródło: http://www.sxc.hu/

Powinno się naturalnie już w czasie studiów zainteresować się możliwością podjęcia pracy. Większość przemysłowych przedsiębiorstw oferuje studentom możliwość zrobienia praktyk. To doskonałe rozwiązanie. Student w trakcie tych zajęć ma możliwość zapoznać się na przykład z systemami zarządzania procesami takimi jak Profinet. Naturalnie można znać te systemy bez praktyk, lecz zdecydowanie lepiej zdobywać wiedzę w realnych zakładach. Przydatne rozwiązanie: sprawdź.

Uczelnia czy firma?

A gdy studia dobiegną końca? Właściwie, można wybrać dwie drogi.

Nie zapominaj o tym, że możesz przejrzeć inne interesujące posty – trzeba tylko na danej stronie (http://bhpprofesjonalnie.pl/) wejść w zaznaczony link.

Jedna ścieżka to kariera naukowa. Absolwent może zostać na uczelni, pracować nad postępem swojej dyscypliny, wprowadzać nowoczesne rozwiązania, które opracowuje itp. Inna opcja to podjęcie pracy w zakładzie na przykład związanym z przemysłem. Jeżeli podczas studiów nie zagwarantowaliśmy sobie miejsca pracy, można z łatwością poszukać ofert w internecie. Trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, na przykład praca w automatyce – „. Na pewno dostaniemy sporo wyników. Naturalnie, nie jest to łatwa praca. Potrzeba do niej mnóstwa wiedzy, a najczęściej pracę otrzymują automatycy doświadczeni. Tak jak w tym przypadku: bloki pomp.

To także powód dla którego należy już w czasie studiów podejmować pracę w różnego typu zakładach. Doświadczenia, umiejętności uzyskanych w trakcie pracy nie zastąpi nic. Studia dają świetną podstawę, ale doświadczenie trzeba zdobyć we własnym zakresie. Każdy pracodawca przychylniej będzie patrzył na kandydata, który ma w CV coś więcej poza skończeniem studiów.

Chcesz zobaczyć więcej na tej stronie (www.jwp.pl/) na prezentowany temat? Jeżeli tak, to bez obaw kliknij tutaj, a bez dwóch zdań będziesz czuć satysfakcję.

Nawet gdy studia ukończył z wyróżnieniem.

Trzeba właściwie pokierować swoją karierą. Zanim podejmiemy decyzję o studiowaniu automatyki, warto poczytać na ten temat, warto porozglądać się i sprawdzić jak wygląda rynek pracy. Gdy decydujemy się na tak trudne i wymagające studia, to przecież nie po to, by zostać po nich bez pracy.