Właściwie można wskazać jedną lokalizację, która jest centrum naszych gór. Mowa oczywiście o Zakopanem, malowniczym kurorcie u podnóża majestatycznych Tatr. jeżeli chodzi o atrakcje, Zakopane posiada w ofercie szeroką gamę przynęt dla przyjezdnych.

Głównym miejscem w tym kurorcie jest oczywiście ulica Krupówki, wzdłuż której znajduje się sporo sklepów i restauracji. To konieczny punkt dla każdego, kto do kurortu dotarł pierwszy raz. Tu też początkujący znajdzie liczne punkty PTTK, w których pozna najważniejsze wiadomości na temat miasta i okolic pobliskich. W Zakopanem trzeba bezwzględnie popróbować tamtejszej kuchni tatrzańskiej, która jest naprawdę przepyszna. Warto także udać się na koncert lokalnych zespołów, które uwielbiał Jan Paweł II.

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczelną atrakcją tego miasta jest sąsiedztwo Tatr. W mieście da się założyć całkiem wygodną bazę turystyczną na spacery po tatrzańskich graniach. Stąd startuje szlak turystyczny na Morskie Oko i inne, bardzo interesujące punkty. Z Zakopanego można trafić na niedalekie szczyty dzięki kolejkom linowym.

Ciekawy wpis? Niezmiernie nam miło. Tym samym gorąco zapraszamy na naszą kolejną stronę, gdzie przeczytasz masę podobnych wątków.

Należy pójść na Kasprowy Wierch, z którego widać zapierający dech w piersiach pejzaż na Tatry.

Zwolennicy sportów zimowych otrzymają w kurorcie fantastyzne atrakcje. Zakopane może pochwalić się najznamienitszą w państwie skocznią do konkursów, na której co roku mają miejsce lokalne i międzynarodowe zawody w tej niesamowitej dyscyplinie. Zimową porą Zakopane przeobraża się w najlepsze miejsce dla zwolenników nart. Miasteczko oferuje wiele eleganckich tras zjazdowych i funkcjonujące wyciągi krzesełkowe.

Jeżeli chodzi o miejsce pobytu, warto sprawdzić w wyszukiwarce słowa: „noclegi Zakopane” (sprawdź też w tym miejscu: noclegi zakopane na portalu Miasto oferuje turystom kilka przybytków.

Wykonasz krok do przodu, jeżeli zobaczysz, co ma praktyczna oferta. Przekonaj się, że faktycznie informacje na niej umieszczone są istotne.

Każdy, kto chce w trakcie wczasów zaznać prawdziwego wypoczynku, powinien odwiedzić spa Zakopane. Opłaca się przeznaczyć trochę środków na full serwis usług odnowy biologicznej, gdyż styrany całoroczną pracą człowiek zwyczajnie tego wymaga.