Właściwie można wskazać jedną lokalizację, która jest centrum naszych gór. Mowa oczywiście o Zakopanem, malowniczym kurorcie u podnóża majestatycznych Tatr. jeżeli chodzi o atrakcje, Zakopane posiada w ofercie szeroką gamę przynęt dla przyjezdnych.

Głównym miejscem w tym kurorcie jest oczywiście ulica Krupówki, wzdłuż której znajduje się sporo sklepów i restauracji. To konieczny punkt dla każdego, kto do kurortu dotarł pierwszy raz. Tu też początkujący znajdzie liczne punkty PTTK, w których pozna najważniejsze wiadomości na temat miasta i okolic pobliskich. W Zakopanem trzeba bezwzględnie popróbować tamtejszej kuchni tatrzańskiej, która jest naprawdę przepyszna. Warto także udać się na koncert lokalnych zespołów, które uwielbiał Jan Paweł II.

Wycieczki, góry

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczelną atrakcją tego miasta jest sąsiedztwo Tatr. W mieście da się założyć całkiem wygodną bazę turystyczną na spacery po tatrzańskich graniach. Stąd startuje szlak turystyczny na Morskie Oko i inne, bardzo interesujące punkty. Z Zakopanego można trafić na niedalekie szczyty dzięki kolejkom linowym. Należy pójść na Kasprowy Wierch, z którego widać zapierający dech w piersiach pejzaż na Tatry.

Zwolennicy sportów zimowych otrzymają w kurorcie fantastyzne atrakcje. Zakopane może pochwalić się najznamienitszą w państwie skocznią do konkursów, na której co roku mają miejsce lokalne i międzynarodowe zawody w tej niesamowitej dyscyplinie. Zimową porą Zakopane przeobraża się w najlepsze miejsce dla zwolenników nart. Miasteczko oferuje wiele eleganckich tras zjazdowych i funkcjonujące wyciągi krzesełkowe.

Jeżeli chodzi o miejsce pobytu, warto sprawdzić w wyszukiwarce słowa: „noclegi Zakopane” (sprawdź też w tym miejscu: noclegi zakopane na portalu Miasto oferuje turystom kilka przybytków. Każdy, kto chce w trakcie wczasów zaznać prawdziwego wypoczynku, powinien odwiedzić spa Zakopane (okazyjne atrakcje w Zakopanem-> https://www.witowextreme.pl/). Opłaca się przeznaczyć trochę środków na full serwis usług odnowy biologicznej, gdyż styrany całoroczną pracą człowiek zwyczajnie tego wymaga.