Chyba każdy z nas musi rozliczać co roku swój podatek od zarobków. Urzędy Skarbowe nigdy nie pozwalają na zwłoki w składaniu zeznania podatkowego – nieprzekraczalny termin przypada na trzydziesty dzień kwietnia. Jeśli do tego terminu nie złoży się zeznania podatkowego, może wiązać się to z ogromnymi kłopotami.

program
Dlatego zawsze większość z nas dobrze pilnuje tego dnia i stara się przeliczyć swoje przychody z poprzedniego roku kalendarzowego. Często oddajemy Urzędowi Skarbowemu wielką część swoich przychodów. Istnieje jednak sporo przepisów, które umożliwiają odliczenie pewnych kwot od podatku i milsze rozliczenie. Jedną z takich opcji jest przekazanie jednego procenta obliczonego podatku. Wskazana przez ciebie OPP, czyli organizacja pożytku publicznego na pewno w słusznej sprawie wykorzysta te pieniądze.

Wiele osób korzysta z takiej opcji – wprawdzie 1 procent nie wydaje się zbyt sporą kwotą, kiedy jednak swój jeden procent podatku odda kilkaset osób, może się z tego uzbierać naprawdę spora suma. Każdego roku organizacje pożytku publicznego emitują mnóstwo reklam, w których mówią o możliwości oddania jednego procenta swojego podatku na konkretny cel. Zawsze trzeba skorzystać z takiej propozycji. Jeżeli nawet nie masz wybranej jednej organizacji, możesz przekazać swoje podatki na jedną z losowo wybranych instytucji.http://www.malowanielinii.com/oznakowanie/drogi-transportowe/ drogi transportowe na hali produkcyjnej

program

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele programów do rozliczania podatków daje taką możliwość. Kiedy jednak znasz jakąś organizację, na rzecz której możliwe jest oddanie swojego podarunku, powinieneś ją wskazać. Niejednokrotnie organizacjami pożytku publicznego bywają samorządy szkolne – dlatego możesz podarować swój datek szkole, w której uczy się Twoje dziecko. Takie kwoty zdecydowanie mogą być dobrze wykorzystane. Możesz przekazać swój datek także na jedną z fundacji trudniących się pomocą chorym – Czerwony Półksiężyc, WOŚP, ITAKA czy różnego rodzaju organizacje pomocowe – możliwości jest naprawdę sporo.

Być może Twój datek nie będzie zbyt wielki, jednak w tym przypadku genialnie sprawdza się powiedzenie – ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka. Jednocząc siły można zdziałać naprawdę wiele – a przekazanie swojego procenta na jedną z instytucji pożytku publicznego to naprawdę rewelacyjny pomysł.