Każdy powinien zachowywać porządek na swoim laptopie. Jeżeli kłopot z odnalezieniem informacji dotyczy dużej firmy, to musi ona zatrudnić specjalistę, który będzie archiwizować wszystkie dane.

W każdej dużej spółce powinna być prowadzona solidna archiwizacja danych na oddzielnym nośniku takim jak dodatkowy dysk twardy albo pendrive. Warto osobno archiwizować zdjęcia, filmy lub dane (zobacz więcej) księgowe. Dane należałoby podzielić na tematy i odnośnie ich kompresji. Wykonując kopię, dobrym pomysłem jest ich spakowanie czyli kompresja. Spowoduje to, że pliki staną się mniejszej wielkości oraz zajmą małą ilość miejsca na nośniku, na którym będą archiwizowane.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na opisywany temat, to znajdziesz je zapewne pod tym hiperłączem (pitax.pl/), gdzie są one bardzo dokładnie opisane.

Pakując pliki, użytkownik może zaoszczędzić nawet 60% miejsca, a w co poniektórych przypadkach nawet 90%. Wielu użytkowników nie pakuje informacji, ponieważ obawiają się, że utracą one na jakości. Nie ma się wcale czego obawiać, ponieważ pojęcie „kompresji stratnej” zwyczajnie nie funkcjonuje. Wtedy informacje zostałyby uszkodzone i nie można by było ich odtworzyć.

CV

Autor: Laineema
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wracają do łask płyty DVD, na jakich można by zapisywać archiwizowane dane. Płyta jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że jest ona niewrażliwa na zmoczenie i impulsy elektryczne. Zgromadzone na nich informacje nie wymagają przepisywania po pewnym okresie. Oczywiście płytę można by złamać czy porysować. Jeśli jednak szanujemy swój sprzęt i chronimy go przed młodszymi dziećmi, to uszkodzenie płyty przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Zaletą takiego archiwizowania danych mogłoby być także to, że informacje zarchiwizowane na płycie nie będą zarażone jakimkolwiek wirusem.

Archiwizacja informacji na płytach może zająć wiele godzin oraz dane z płyty powinny być zapisane ponadto na odmiennym nośniku. Można także nagrać parę płyt, jakie zawierają takie same dane. Jeżeli informacje zmieszczą się na pendrive, również możesz zapisać je kilka razy.